Nullkulu

Nullkulu

mis lihaseid treenib jalgrattasõit?

Mis lihaseid treenib jalgrattasõit?

Kui oled huvitatud oma kehalise vormi parandamisest või otsid uusi viise treeninguplaanide täiendamiseks, siis võib jalgrattasõit olla just see, mida otsid. Jalgrattasõit pakub palju füüsilisi eeliseid ja tugevdab erinevaid lihasrühmi kogu kehas. Jalgrattasõit on madala mõjuga sport, mis sobib suurepäraselt igas eas inimestele. Oleme koostanud selle artikli, et selgitada, milliseid lihaseid töötad jalgrattasõidu ajal ja kuidas sa saad sellest maksimaalselt kasu.

Alustuseks võime öelda, et jalgrattasõit treenib paljusid olulisi lihaseid. Üks põhjus, miks jalgrattasõit on suurepärane viis oma kehalise vormi parandamiseks, on see, et see on terviklik treening, mis hõlmab nii alakeha kui ka ülakeha. Jalgrattasõidu ajal kasutad sa peaaegu kõiki oma keha lihaseid. Allpool on toodud mõned olulised lihased, mis saavad jalgrattasõidust kasu.

Quadriceps

Quadriceps ehk nelipealihased on neljas lihasgrupis, mis paiknevad reie esiosas. Jalgrattasõit on suurepärane viis nende lihaste treenimiseks. Selle lihasgrupi treenimine on oluline, kuna see on seotud jalgade jõu, kiiruse ja vastupidavusega. Kui sul on nelipealihaste tugevus, siis oled võimeline sõitma kiiremini ja pikemate vahemaade tagant.

Gluteal muscles

Jalgrattasõit tugevdab ka tuharalihaseid. Need lihased on seotud jalgade tõukamisega jalgratta pedaalidega ning aitavad su jalgadel jalgratta pedaalide külge kinnituda. Tugevad tuharalihased aitavad sul ka oma kehakaalu kontrollida ja seega saad rohkem kontrollida oma jalgratta liikumist.

Hamstrings

Hamstrings ehk tagareie lihased paiknevad sinu jala tagaküljel ja aitavad kontrollida, kui kiiresti sa sa pedaalide vastu vajutad. Need lihased on kaasatud hoidma sinu rühti sirgena ja stabiilsena. Tugevad tagareie lihased aitavad vähendada nende lihaste vigastuste riski.

Calves

Sinu jalalabade väiksemad lihased, mis asuvad pahkluu ümber, nimetatakse vasikalihas. Need lihased töötavad jalgrattasõidu ajal palju, eriti kui sõidad mäest üles või vajutad kiiremini pedaalide vastu. Kui sa jalgrattaga sõidad, on sinu vasikalihas seoitud hoidma sinu jala sirgena ja stabiilsena.

Core

Kuigi jalgrattasõit keskendub peamiselt alakehale, on see ka suurepärane viis core-lihaste treenimiseks. Core-lihaste hulka kuuluvad kõhulihased ja seljalihased ning nende toonuse säilitamine võib aidata ennetada seljavigastusi ja hoida sinu kere keskpunkti tugevana.

Käed, õlad ja selg

Kuigi jalgrattasõit on madala mõjuga sport, koosneb see ka käte ning õlgade ja seljalihaste tööst. Kui sa hoiad end paigal sõites, siis aitavad need lihased sul säilitada oma kehahoiakut ja tasakaalu. Jalgrattasõit on suurepärane viis käte ja ülakeha tugevdamiseks.

Kokkuvõtteks, jalgrattasõit treenib mitmeid erinevaid lihasrühmi. Jalgrattasõit on suurepärane viis tervikliku treeningu saavutamiseks, mis hõlmab nii alakeha, ülakeha kui ka core-lihaseid. Kui sa tahad oma kehalist vormi parandada või otsid uusi viise treeninguplaanide täiendamiseks, siis võib jalgrattasõit olla täpselt see, mida otsid. Treeni oma keha ja naudi jalgrattasõidu imelist maailma!