Nullkulu

Nullkulu

mis implants?

Mis on implantaadid: kõik, mida peate teadma

Implantaadid on kirurgiliselt paigaldatavad, kuid eemaldatavad meditsiiniseadmed, mida kasutatakse asendades puuduva või kahjustatud kehaosa. Neid kasutatakse laialdaselt hambaarsti, ortopeedide, südamekirurgide ja neurokirurgide poolt. Tänu implantaatidele on võimalik inimeste elusid päästa ja see on muutnud kogu meditsiinitööstuse dünaamikat. Selles artiklis räägime implantaatidest ja nende erinevatest kasutusviisidest.

Mis on implantaadid?

Implantaat on meditsiiniseade, mis on mõeldud asendama või parandama puuduva kehaosa funktsionaalsust. Implantaate on erinevaid tüüpe, näiteks ortopeedilised implantaadid, südameimplantatsioonid ja hambaimplantaadid. Kõigil neil on unikaalsed eesmärgid ja need on välja töötatud spetsiaalselt konkreetse kehaosa jaoks. Need on valmistatud erinevatest materjalidest nagu metallid, polümeersed materjalid ja bioloogilised materjalid.

Hambaimplantaadid

Hambaimplantaadid on implantaadid, mis on mõeldud asendamaks puuduva hamba funktsiooni. Need võivad olla kas asendikuks juurele või muule hamba osale. Enne hambaimplantaadi paigaldamist teeb hambaarst suuõõne uuringu, et tagada, et patsient vastavad kriteeriumidele, mis on vajalikud implantaadi paigaldamiseks. Kui patsiendil on piisavalt luud, et toetada implantaati, tehakse uusvaatlus ja skaneerimine, et paigaldada implantaat.

Ortopeedilised implantaadid

Ortopeedilised implantaadid on meditsiiniseadmed, mis on mõeldud kas asendama puuduva luuosa või parandama erinevaid luude probleeme. See hõlmab rekonstrueerivat kirurgiat, näiteks puusaliigeste asendamist, põlve või õlavöötme kirurgiat. Ortopeedilisi implantaate kasutatakse ka inseneritöö, kui on vajalik töökoha muutmine.

Südameimplantatsioonid

Südameimplantatsioonid on implantaadid, mis on mõeldud südamerütmi reguleerimiseks või kahjustatud südamefunktsiooni asendamiseks. Need võivad olla südamestimulaatorid, implantatsioonidefibrillaatorid, südame batteeriad või südame klapi asendajad. Need implantaadid võib paigaldada südamekirurg või elektrofüsioloog südame erakorraliseks aparaadiks.

Mis on implantaatide eelised?

Implantaadid on edukas alternatiiv traditsioonilistele arstiabi vormidele, näiteks proteesid, sidemed, sidemed jne. Need võivad olla loodud nii, et need sobiksid konkreetse inimese kehaosaga. Nende kasutamisega saab vältida või vähendada operatsioonide arvu. Nad on ka mugavamad ja rahaliselt mõistlikumad.

Implantaatide kõrvaltoimed

Kuigi implantaadid on edukalt asendanud palju traditsioonilisi meditsiiniteenuseid, on neil oma kõrvaltoimed. Südameimplantaat võib näiteks põhjustada infektsiooni, mis on tingitud implantaadi tootmisest tekkivatest bakteritest. Ortopeedilised implantaadid võivad põhjustada ka asendamist või nihkumist. Samuti võivad implantaadid põhjustada tugevat valude ja immuunsussüsteemi reaktsioone.

Kokkuvõte

Implantaadid on meditsiiniseadmed, mis on mõeldud asendama või parandama puuduva või kahjustatud kehaosa funktsionaalsust. Need on kirurgiliselt paigaldatavad ja eemaldamiseks mõeldud seadmed. Neid kasutatakse hambaarsti, ortopeedide, südamekirurgide ja neurokirurgide poolt, et päästa elusid ja parandada inimeste elutingimusi. Kuigi implantaadid on edukas alternatiiv traditsioonilistele arstiabi vormidele, näiteks proteesidele, sidemetele ja sidemetele, on nendega ka seotud kõrvaltoimed. Enne implantaadi paigaldamist pidage alati nõu oma arstiga.

Veel.