Nullkulu

Nullkulu

mis iganes?

Mis igane on üks populaarsemaid küsimusi, mida me kuuleme inimestelt kogu maailmas. Täna räägime mis iganes teemal, mis on kaugeltki universaalne. Me uurime selle ebamäärase väljendi tähendust, põhjuseid, miks seda kasutatakse, ja selle erinevaid tõlkeid.

Mis igane on üks keeruline väljend, mis võib tunduda lihtsalt tüütuna. Sellel väljendil on aga erinevad tähendused, sõltuvalt kontekstist. Üldiselt kasutatakse seda väljendit siis, kui tahetakse tähistada midagi, millest inimene eriti huvitatud pole või mida ta ei taha teha. Seda võib kasutada ka siis, kui ei taheta mõnest teemast eriti rääkida või kui soovitakse mingit teemat vältida.

Mis iganes võib olla ka üldine vastus, mis ei väljenda midagi konkreetset. See tähendab, et inimene ei taha midagi selget välja öelda või ei tea, mida öelda. See võib ka näidata, et inimene on lihtsalt ükskõikne teema suhtes.

Kui me vaatame mis iganes väljendi erinevaid tõlkeid, siis oleme üllatunud, kui palju see erinevates keeltes ja kultuurides tähendab. Näiteks inglise keeles kasutatakse väljendit “whatever”, mis on lühivorm sõnadest “what ever you want” või “what ever you say”. See väljend võib tähendada nii ükskõiksust kui ka nõusolekut.

Hispaania keeles on “mis iganes” tavaliselt tõlgitud kui “lo que sea”, mis võib tähendada, et inimene on kõiges nõus või ei taha teemast rääkida. Portugali keeles tähendab “o que seja” midagi sarnast.

Eesti keeles saab mis iganes tõlkida näiteks sõnaga “ühel” või fraasiga “mis iganes sulle sobib”. See väljend on sarnane inglise keele “whatever” väljendile ja seda kasutatakse tavaliselt siis, kui inimene ei taha tegeleda mõne probleemiga või kui ta ei näe selle probleemi tähtsust.

Mis iganes väljendit kohtame sageli ka igapäevaelus. Näiteks võib see olla vastus küsimusele “Mida sa teed täna õhtul?” või “Kus sa tahad lõunatada?”. Mis iganes väljend võib tähendada ka lihtsalt seda, et inimene on kõiges nõus ja käitub pigem passiivselt.

Mis iigane on nii küsimuse kui ka vastusena võimalik kasutada ka internetikeeles, kus seda kasutatakse sageli irooniliselt või sarkastiliselt, näiteks kui vastatakse ebamääraselt või halvas tujus.

Kokkuvõttes võime öelda, et “mis iganes” on keeruline väljend, mida kasutatakse erinevates keeltes erinevates situatsioonides. Selle tähendus võib erineda sõltuvalt kontekstist ja kultuurist. Kui me soovime selle väljendi kasutamist vältida, on kõige parem öelda otse, mida mõtleme või mida tahame teha. Kuid mõnel juhul võib mis iganes olla ka hea viis konfliktide vältimiseks ja hõlpsalt suhtlemiseks.