Nullkulu

Nullkulu

mis haigusi ravitakse teekummeliga?

“Mis haigusi ravitakse teekummeliga” – Kuidas ja miks seda kasutada

Teekummel on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest. Seda kasutatakse kogu maailmas nii jookide kui ka looduslike ravimina erinevate haiguste vastu. Teekummelist räägitakse palju, kuid siiski on palju inimesi, kes ei tea, mida see taim tegelikult teha saab. Tänases artiklis räägin ma teekummeli kasutamisest ja sellest, milliseid terviseprobleeme saab sellega ravida.

Kummeliteed on tarvitatud sajandeid meditsiinilistel eesmärkidel ning need on populaarsed kõigi vanuserühmade seas. Neid kasutatakse laialdaselt külmetushaiguste, ärritunud kõhu ja seedeprobleemide korral. Siiski on kummelil ka muid kasulikke omadusi, millest paljud inimesed ei pruugi teadlikud olla.

Kummelitee koostis

Kummeliteel on oma koostises palju antioksüdante, flavonoide ning ensüüme. Lisaks on kummelitees leiduvad mineraalid nagu magneesium, kaltsium, raud, mangaan ning kaalium. Need toitained on väga olulised organismile, kuna aitavad kaasa luude ja hammaste tugevusele, osalevad ainevahetuse protsessides ning aitavad tugevdada organismi üldist seisundit.

Põletikuvastane toime

Kummelitee sisaldab põletikuvastaseid omadusi, mida kasutatakse laialdaselt tervistava joogina. Tänu neile omadustele on kummeliteed soovitatud külmetushaiguste, neeruhaiguste, reuma, liigeseprobleemide ning ka menstruaalprobleemide korral. Mõnel juhul võib kehal tekkida ülemäärane põletik, mis võib põhjustada haigust ning füüsise nõrgenemist. Sellistel juhtudel võib kummelitee aidata põletikku alandada, mis omakorda parandab üldist tervist.

Seedimine

Seedimisprobleemid võivad saada alguse paljudest erinevatest asjadest, kuid reeglina on tegemist halva toitumise ja stressiga. Kummelitee võib aidata puhastada maksa- ja soolestikku, mis omakorda aitab kaasa organismi vastupanuvõimele haigustele.

Kummelitee võib aidata ka raskustunde korral maos, kõhukinnisuse ning ka kõhuvalu puhul. Kuna kummeliteel on rahustav toime, on see efektiivne ka emotsionaalsete probleemide korral.

Hingamisteed

Kummelitee on tõhus vahend nende inimeste jaoks, kellele on tekkinud hingamisteedega seotud probleeme. Kummelitee aitab hingamisteede ummistust leevendada ja röga lahti muuta. See on oluline, kuna röga tekkimine võib põhjustada hingamisteede infektsioone, nagu bronhiit ja kopsupõletik.

Lõplikud mõtted

Kummelitee on väga paljude terviseprobleemide korral tõhus toode ning seda saab kasutada laialdaselt nii jookide kui ka loodusliku ravimina. On oluline meeles pidada, et selle tarbimisel võib olla ka teatud kõrvaltoimeid ning need võivad erineda inimeseti. See on põhjus, miks tuleks kummelitee tarbimine arutada oma arsti või spetsialistiga.

Oluline on ka märkida, et kõik toidulisandid, sealhulgas kummelitee, peaksid olema ostetud kvaliteetsest ja usaldusväärsest allikast. Kummelitee leidub apteekides või looduslikest kauplustes.

Lõpetuseks saame öelda, et kummelitee on suurepärane taim, mida saab kasutada mitmete terviseprobleemide lahendamiseks. Kui mõelda, milline taim on parim tervenemiseks, siis kummelitee arvatavasti kuulub selle nimekirja etteotsa.