Nullkulu

Nullkulu

mis haigus on podagra?

Mis Haigus on Podagra?

Podagra on tuntud kui kõige valusam liigesepõletik, milles on kannatavad liigesed kätes ja jalgades ning eriti varvastel. Podagra on tavaline haigus, mis mõjutab tavaliselt vanemaid täiskasvanuid, kuid seda esineb ka noorematel inimestel. Podagra on üks neist haigustest, mis kui seda ei ravita võib kaasa aidata paljudele muudele tõsisematele haigustele nagu südamehaigused. Allolevas artiklis selgitame täpsemalt, mis haigus podagra täpselt on, kuidas see tekib, podagra diagnoosimist ja ravi.

Mis on podagra?

Podagra on liigese põletik, mis mõjutab peamiselt varbaid, kuid võib esineda ka sellistes liigestes nagu põlve- või pöidla liigestes . See haigus on põhjustatud kusihappe liigsest hulgast veres, mille tulemusena moodustuvad podagra kreenid. Podagra põhjustab tavaliselt väiksemaid liigeste põletikke, mis võivad kesta paar tundi või päeva. Kuid ilma raviga võib podagra moodustada kuseteedes kive, mis võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Podagra sümptomid

Haiguse esialgsetel etappidel võivad podagra sümptomid olla üsna kerged, kuid aja jooksul need ainult halvenevad. Podagra peamisi tunnuseid on äge valu ja turse liigeses, kus on põletik, samuti punetuse ja kuumuse tundmine kahjustatud piirkonnas. Põletik võib põhjustada liikumisvõime kaotust ning paljude inimeste jaoks on lihtne käia, seista või isegi magada valus.

Podagrha diagnoosimine

Podagra diagnoosimine on üsna lihtne. Sageli piisab patsiendi kaebuste kuulamisest ja podagra sümptomite uurimisest. Vajadusel teeb arst vereproovi, et mõõta kusihappe taset. Kui kusihappe sisaldus on kõrgem kui normaalne, siis soovitatakse ravi alustada.

Podagra ravi

Enamike podagra juhtude korral on ravi peamiseks eesmärgiks leevendada valu ja vähendada liigesepõletikku. Mõned üldised ravivõimalused on ravimid ja elustiili muutused. Ravimid võivad hõlmata mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid, kusihappe tootmist vähendavaid ravimeid või kusihappe kristallide lagunemise soodustajaid. Oluline on vältida valu leevendamiseks tuntud ravimite liigtarbimist, kuna see võib kaasa tuua haiguse arengu.

Kokkuvõte

Podagra on tavaline valu põletikuline haigus, mis mõjutab liigeseid jalgades ja kätes. Haiguse sümptomiteks on äge valu koos turse ja punetusega kahjustatud piirkonnas. Enamike podagra juhtude korral on ravi peamiseks eesmärgiks valu leevendamine ja liigesepõletiku vähendamine. Oluline on ravi alustamine piisavalt varakult, et vältida tõsisemate terviseprobleemide teket.