Nullkulu

Nullkulu

mis fit?

Mis Fit: Mõistmine, Kuidas Leida Enda Kõlbulikkus

Sissejuhatus

Tõenäoliselt oleme kõik juba kogenud tunnet, mis võiks tuvastada kui “mis fit”. See võib olla ebamugavustunne, kui oleme kusagil, kus me ei tunne end mugavalt või oleme puhkepausil töökohal, mis ei sobi meile. “Mis fit” on mõiste, mis viitab sellele, kui meie isiklikud väärtused, huvid ja eesmärgid ei sobi meie praeguste olukordadega. See võib põhjustada halba meeleolu, stressi ja muutuda suureks takistuseks karjääriredeli tõusul.

Sellepärast ongi oluline, et me mõistaksime, kuidas leida oma kõlbulikkus ja vältida “mis fit” olukordi nii palju kui võimalik. Selles artiklis annamegi lugejatele mõned praktilised näpunäited, kuidas mõista oma isiklikke väärtusi ja huve, leida töö, mis sobib teie unistustega, ning vältida “mis fit” situatsioone.

Kõlbeliste väärtuste mõistmine

Meie kõlbelised väärtused on need, millest lähtume tõelise õnne ja rahuloluni jõudmiseks. Nad aitavad meil luua oma autentse mina kuvandi, teadvustades, kes me oleme ja miks meie tegevused ja otsused meile tähtsad on. Kõlbelised väärtused võivad olla seotud meie perekonna, karjääri, ametide ja isiklike soovidega, nagu armastus, pühendumus, enesekindlus, ausus ja empaatia.

Selle mõistmiseks soovitame kõigi klientidega rääkida Armstrongi arvutustabelist. See tabel sisaldab 150 elus olulist kõlbelist väärtust, mis võivad aidata meil oma elu mõttekamaks muuta.

Uurige oma kirgi ja huve

Kui oleme oma kõlbelisi väärtusi mõistnud, võib olla keeruline teada saada, mida me tõepoolest armastame teha ja kuhu meie kirg viib. Sellepärast ongi oluline uurida oma huve ja leida endale sobiv töö, mis tõmbaks teid.

Hea mõte on mõelda mõnele esemele või tegevusele, mis teile meeldib, ja mis siis koheselt teid rõõmustab. Kas teile meeldib uute retseptide katsetamine või kas hooldate taimi kodus? Kas meeldib teile loominguline kirjutamine või juhtimine? Igal juhul võib saada hobidest või kirgedest uusi karjäärivõimalusi, mis võivad kujuneda elutööks.

Mõistmine, kuidas leida oma tõelised tugevused

Tööotsingu protsessis on oluline mõista oma tõelisi tugevusi ja strateegilisi nõrkusi. Sellega seoses võib olla abi mõne karjäärinõustajaga kokku leppimisest või tasuta online-testidest osavõtust, mis võivad aidata teil mõista oma tugevusi ja nõrkusi.

Kui olete oma tugevused kindlaks teinud, leidke töö, mis nendega sobib. Näiteks, kui olete hea suhtlemisel ja rääkimisel, võite mõelda müügiesindaja, juhtimise, koolituse, nõustamise või teadus- ja meditsiiniteenuste suunas.

Töö isikupärastamine

Veelgi enam, kui ollakse uues kohas, saab end vabamalt tunda, kui töö on isikupärastatud. See on võimalus, millele soovitame ka mõelda. Kui meie töö ei paku võimalust isikupärastada, võib see olla “mis fit” olukord. Seega, kas see on uus töö või praegune ametikoht, võtke aega, et arutada, kuidas saaksite oma tööd rohkem isikupärastada ja sobitada oma vajaduste ja huvidega.

Proovige võimalusi

Lõpuks on parim viis leida endale sobiv töö, proovida ja uurida erinevaid võimalusi. See võib tähendada haridustee vahetamist, töö otsimist teise linna või isegi välismaale või iseenda ettevõtte loomist. Kuidas iganes te otsustate, jätkake otsides oma sobivust. See võib võtta aega, kuid lõpuks annab see märkimisväärseid tulemusi.

Kokkuvõte

“mis fit” on olukord, mida me kõik võime kogeda oma karjääriteel. Kuid kui mõistate oma kõlbelisi väärtusi, uurite oma kirgi ja huve ning leiate endale töö, mis isikupärastab, võite vältida “mis fit” olukordi ja liikuda oma professionaalses elus teadlikult ja eesmärgipäraselt edasi.

Veel.