Nullkulu

Nullkulu

mis aitab sügeliste vastu?

Mis Aitab Sügeliste Vastu: Teie Täielik Juhend Sügeliste Käsimüügi Raviks

Kes pole kunagi sügelispunne kogenud? Sügelised on laialt levinud nahahaigus, mis põhjustab sügelevaid ja valulikke lööbeid. Enamik inimesi ei pea seda tõsiseks probleemiks, kuid sügeliste ravi on hädavajalik, et parandada naha seisundit ja ennetada edasisi infektsioone. Selle artikliga vaatleme lähemalt sügeliste põhjuseid, sümptomeid ja ravi.

Mis on sügelised?

Sügelised on nahahaigus, mida põhjustavad väikesed lestad nimega sarvedlestad. Need lestad tunnelid sinu naha all, munevad munad ja toituvad sinu verest. See põhjustab sügelust ja kuivat nahka. Sügeliste nakkus võib levida otsekontakti või jagatud riiete ja voodipesu abil.

Sügeliste sümptomid

Sügelised võivad esineda mis tahes kehaosas, kuid lestad eelistavad tavaliselt käte, randmete ja sõrmede ning kaenlaaluste, kubemepiirkonna ja rinna ümbruses olema. Siin on mõned sümptomid, mida peaksite sügeliste puhul märkama:

– Sügelemine ja valu nahalööbe piirkonnas
– Punane lööve, mis võib välja näha vistrikuna
– Nahalööve, mis võib moodustada jälgi või triipe
– Tursed, sõlmelised või vedelikuga täidetud mullid, mis võivad ilmuda naha all
– Isutus, unetus, stress ja depressioon

Mis aitab sügeliste vastu?

Kui olete diagnoositud sügeliste infektsiooniga, on oluline võtta õige ravi. Tänapäeval on saadaval palju käsimüügiravimeid, mis aitavad ravida sügelusi.

Klositseenkreem

Klositseenkreem on kõige levinum ravim sügeliste raviks. See kreem tapab kärbsemaid lesta ning hoiab ära infektsiooni leviku ja paranemise tagamiseks. Kandke kreem kogu kehale, jättes võimaluse alles 8-12 tunniks, seejärel loputage maha.

Permetriinikreem

Permetriinikreem on toimeainel põhinev kreem, mis võitleb nahaparasiitide vastu. Kandke kreemi kogu kehale ja jätke 8-14 tunniks. Seejärel peske see ära seebi ja veega. Võib olla vajalik ravikuuri korrata.

Pealekandmine kogu kehale

Mõned arstid soovitavad kogu kehale peale kanda väävlipreparaati. See on tavaliselt kättesaadav kreemi või vedelikuna ning toimib raviprotsessi ametliku, kuid loomulikuma protseduurina. Kandke vedelik kogu kehale, järgides hoolikalt kasutamisjuhendit.

Antihistamiinikumid

Antihistamiinikumid sobivad hästi sügeluste korral, sest need võivad aidata vähendada sügelust ja lööbeid. Enamasti on toimeained kaetud tablettide või siirupiga ning võib vajada arsti retsepti.

Pidage meeles, et ravimeetodeid on palju, kuid vältige ise ravimise ohtu ja konsulteerige kõigil juhtudel arstiga. Ravimite kasutamist tuleb rangelt järgida, kuid need ravimeetodid on üldiselt väga tõhusad ja aitavad lahendada sügeliste probleemi.

Järeldus

Sügelised on tavaline nahahaigus, mis võib tõsiselt mõjutada elukvaliteeti ja põhjustada ebamugavustunnet. Oluline on järgida ennetusmeetmeid, nagu kätepesu, voodipesu ja riiete afiinsus, et vältida sügeliste nakkust. Kui teil on aga diagnoositud sügeliste infektsioon, võtke viivitamatult ühendust arstiga ja järgige soovitatud ravijuhiseid. Sügeliste võitmine on võimalik – ja sellest artiklist olete kindlasti leidnud kõik vajalikud juhised sügeluste raviks.

Veel.