Nullkulu

Nullkulu

mis aitab sipelgate vastu?

Kuidas hoida sipelgaid majapidamisest eemal

Kas olete kunagi kogenud, kuidas sipelgad võtavad üle teie kodu? See on tüütu ja võib põhjustada palju probleeme. Õnneks on palju viise, kuidas pipraid hävitada ja hoida nad majapidamisest eemal. Siin on mõned nipid, mida võite proovida:

Hoidke oma majapidamist puhtana

Sipelgad armastavad mustust ja prügi. Seega on hea mõte hoida oma majapidamist võimalikult puhtana. Puhastage korrapäraselt tube ja tühjendage prügikastid, et vältida jääkide kogunemist.

Hoidke oma toiduained õigesti

Sipelgad armastavad toitu ja võivad olla väga leidlikud, kui tegemist on nendega ligipääsuga. Seega on hea mõte hoida kõik toiduained õigesti suletud ja hoiustatud. Samuti tuleks vältida toidujäätmete säilitamist majapidamises, kuna see võib meelitada sipelgaid.

Taimevalik

Oskate kindlasti meie laiuskraadil kasvavaid taimi, mida sipelgad eriti ei salli. Need on kaneel, nelk, piparmünt ja küüslauk. Kui sipelgad satuvad neile taimedele, siis nad ei tunne end seal mugavalt ning võivad asuda mujale elupaika otsima, mis aga teeb teie majapidamisest sipelgatevaba.

Hoidke oma aknalaudu puhtana

Sipelgad armastavad aknalaudasid, kuna need pakuvad neile soojust, valgust ja vett. Seega on hea mõte hoida aknalaudu võimalikult puhtana ja kuivana. Vältige taimepotte aknalaudadel, kuna need võivad varjata sipelgate elupaiku.

Kasutage lõhnaaineid

Sipelgad ei talu teatud lõhnu. Seega võib aidata kasutada looduslikke lõhnaaineid, nagu näiteks piparmünt või eukalüpt. Need lõhnad hoiavad sipelgad eemal ilma kemikaale kasutamata.

Hoidke oma majapidamist kuivana

Sipelgad armastavad niisket keskkonda. Seega on hea mõte hoida oma majapidamises niiskus kontrolli all. Kui teil on lekked või probleeme niiskusega, siis proovige need kiiresti parandada.

Ärge kasutage insektitsiide

Sipelgate tõrjeks on saadaval palju insektitsiide. Siiski võivad need kemikaalid olla ohtlikud teie tervisele ja keskkonnale. Kasutage neid ainult viimase abinõuna ja järgige hoolikalt juhiseid.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et sipelgate tõrjeks on palju looduslikke viise. Veenduge, et teie majapidamine oleks puhas ja kuiv ning hoidke toiduained õigesti suletud. Samuti võib kasuks tulla looduslikud lõhnaained, kuna sipelgad ei talu teatud lõhnu. Kui teil on endiselt probleeme sipelgatega, siis kasutage insektitsiide ainult viimase abinõuna.

Veel.