Nullkulu

Nullkulu

mis aitab sääsehammustuse vastu?

Mis aitab sääsehammustuse vastu

Sääsed leiavad oma ohvri tavaliselt tema lõhna ja higi järgi ning nende hammustus võib olla tõeliselt ärritav. Kuidas vältida sääsehammustusi? Ja kui juba hammustus on juhtunud, siis kuidas leevendada sügelust, põletust ja valu? Sellest artiklist leiate vastused nendele küsimustele ning palju muud kasulikku teavet, kuidas võidelda nende tüütute putukatega.

Mikroobide ja viiruste leviku tõkestamine

Enne kui hakkame rääkima sellest, kuidas sääsehammustustest vabaneda, on oluline mõista, et sääsed võivad kannatada suurt hulka ohtlikke haigusi. Nende hulka kuuluvad mitmesugused viirused, näiteks Zika, Dengue, Chikungunya ja Lääne-Niiluse viirus. Samuti võivad sääsed edastada mikroobe, nagu näiteks malariaparasiiti. Seega on haiguste leviku tõkestamiseks väga oluline võtta kasutusele sobivaid meetmeid.

Kandke sääsevastaseid riideid

Esiteks peaksite vältima tolmuseid ja räpaseid kohti, kus sääsed kipuvad rohkem ründama. Kui aga te ei saa neid kohti vältida, siis kandke pikkade varrukatega särki või püksipükse. Kandke ka sääsevastast spreid, mis sisaldavad DEET’i. Need vahendid hoiavad sääsed eemal ja vähendavad seeläbi hammustuste arvu.

Mida teha sääsehammustuste korral

Kuid isegi kui võtate kõik vajalikud meetmed sääsehammustuste ennetamiseks, ei pruugi see teid igavesti päästa. Kui olete juba sääse ohvriks langenud, peate teadma, kuidas sügelust, põletust ja valu leevendada.

Järgige neid lihtsaid samme, et vältida sääsehammustusest tingitud nahaärrituse halvenemist:
– Peske hammustuse kohta sooja veega ja seebiga.
– Kandke kahjustatud alale analgeetilist kreemi, nagu näiteks Calamine kreemi, mis sisaldab tsinki ja rahustab nahka.
– Kasutage jääkotti, mis aitab leevendada valu ja põletust.

Kasutage sääsehammustuste raviks looduslikke tooteid

Kui eelistate kasutada looduslikke vahendeid, siis on mõned tõhusad retseptid, mis aitavad leevendada sääsehammustuste põletust ja sügelust:

– Sidrunimahl: Seda saab kanda otse hammustuse kohale. Sidrunimahl on tuntud oma antibakteriaalsete ja põletikuvastaste omaduste poolest ning see aitab ka nahka rahustada.
– Kohvipaks: Kui hõõruda kohvipaksu otse nahale, võib see leevendada sügelust ja valu, kuna kofeiin aitab veresooni ahendada. Kui eelistate aga istuda ja nautida tassikest kohvi, siis arvestage, et kofeiin tõstab teie kehatemperatuuri ja hingamisteede aktiivsust, mis omakorda meelitab ligi sääski.
– Lavendel õli: Lavendel õli on mitmekülgne õli, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel. Hammustatud piirkonnale kantuna aitab see rahustada ärritunud nahka ja leevendada sügelust.

Kuidas vältida sääsehammustusi looduslike vahendite abil

Looduslikud abivahendid, mis aitavad vältida sääsehammustusi, on järgmised:
– Eukalüptiõli: Seda võib kasutada oma nahale kandmiseks või pihustada otse õhku. Sääsed vihkavad selle lõhna, kuna see segab nende lõhnaanduri taju.
– Kadakaõli: Sellel on tugev lõhn, mis meelitab maomürke ja lindudele meeldib. Kuid sääsed vihkavad selle lõhna.
– Rosemary: See on võimas looduslik sääsevastane abinõu, mis aitab nagu eukalüptiõli segada sääskede lõhnaandurit.

Kokkuvõte

Sääsehammustused on tõeline nuhtlus, eriti suvel. Kuid selleks, et vältida nende hammustuste puhangut, peaksite kandma sääsevastast spreid ja kandma hästi kaitsevaid riideid. Kui olete siiski hammustanud, võib see olla tõeliselt valus ja ärritav. Selleks kasutage looduslikke vahendeid või kasutage muid sääsehammustuste raviks mõeldud ravi. Oluline on meeles pidada, et looduslike vahendite kasutamine on suurepärane võimalus sääsehammustuste ravimiseks ja ennetamiseks. Samuti tuleb meeles pidada, et sääskedelt levivate haiguste vältimiseks tuleb teha jõupingutusi, et vältida nende hammustuste tekkimist.

Veel.