Nullkulu

Nullkulu

mis aitab psoriaasi vastu?

Mis aitab psoriaasi vastu?

Kui te olete olnud psoriaasi all kannatanud, siis teate kindlasti, kui ebameeldiv ja keeruline see haigus võib olla. Psoriaas on nahahaigus, millele lisaks võivad tekkida ka liigese- ja küüsprobleemid. Psoriaasi sümptomid võivad olla erinevad, kuid tüüpiliselt ilmuvad nahale erineva suuruse ja kujuga punakad laigud, millele on lisandunud valged helbed.

Kahjuks pole psoriaasi vastu endiselt ühtki imerohi olemas ning seda haigust ei saa täielikult välja ravida. Siiski on olemas erinevaid meetodeid, mis võivad aidata sümptomeid kontrolli all hoida ja elukvaliteeti parandada.

Toitumine

Teadlased on leidnud, et psoriaasi all kannatavate inimeste kehakudedes on rohkem põletikku tekitavaid aineid kui tervete inimeste puhul. Tervislik toitumine, mis sisaldab rohkelt värskeid puu- ja köögivilju, marju, teravilju, lahjaid valke ja tervislikke rasvu, võib aidata keha põletiku vastu võidelda. Psoriaasi all kannatajatel soovitatakse vältida valge jahu, suhkru ja töödeldud toitude tarbimist ning eelistada värsket ja tervislikku toitu.

Stressi vähendamine

Stress on sageli psoriaasi sümptomite süvenemise põhjuseks, sest see võib mõjutada immuunsüsteemi ning põhjustada ka muutusi hormoonide tootmises. Seetõttu on oluline leida viise, kuidas leevendada stressi ning lõõgastuda. Sobivad võimalused on näiteks meditatsioon, jooga, hingamisharjutused, massaaž ja looduses jalutamine.

Liikumine

Regulaarne kehaline aktiivsus võib aidata hoida psoriaasi sümptomid kontrolli all ning parandada üldist tervist. Samuti võib see aidata vähendada stressi taset ja parandada une kvaliteeti. Psoriaasi all kannatajatel soovitatakse valida tegevusi, mis ei ärrita nahka, nagu näiteks jalgrattasõit, ujumine ja võimlemine.

Looduslikud ravimid

Looduslikud ravimid nagu näiteks kummeliõli, kookosõli, rukkililleekstrakt ja aaloe vera võivad aidata psoriaasi sümptomeid leevendada. Neid aineid saab kasutada nii välispidiselt kui ka sisemiselt ning paljud inimesed on leidnud, et need aitavad neil psoriaasi sümptomitega paremini toime tulla. Kuid sarnaselt muude ravimitega, tuleb ka looduslike ravimite tarbimisel olla ettevaatlik ning jälgida keha reaktsioone.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et psoriaasi vastu võitlemiseks on palju erinevaid meetodeid. Kuigi täielikut ravimist veel pole, saab selle haiguse sümptomeid kontrolli all hoida tervisliku toitumise, liikumise, stressi vähendamise ja looduslike ravimite abil. Samas on oluline meeles pidada, et igal inimesel on oma organism ja mis ühele sobib, ei pruugi sobida teisele. Parim on proovida erinevaid meetmeid ja leida endale sobivaimad ning alati konsulteerida arstiga.