Nullkulu

Nullkulu

mis aitab parmude vastu?

Mis aitab parmude vastu: võitluses parasiitidega

Parasiteerimine on looduslik protsess, mis võib esineda igas ökosüsteemis. Parmud on üks paljudest putukatest, mis parasiteerib linde, loomi ja isegi inimesi. Parmud on väga väiksed putukad, mis toituvad teiste loomade verest ning võivad põhjustada tõsiseid haigusi. Nagu teisedki putukad, on parmud väga vastupidavad ning nende vastu võitlemine võib olla raske. Selles artiklis vaatleme, kuidas võidelda parmude vastu ning millised meetodid on kõige tõhusamad.

Mis on parmu ja kuidas nad elavad?

Parmud on tuntud erinevate nimede all, olenevalt nende liigist ja asukohast. Nad kuuluvad ämblikulaadsete sugukonda, kuid erinevalt ämblikest toituvad parmud ainult verd. Parmud läbivad elutsükli, mis koosneb neljast faasist: muna, vastse, nümf ja täiskasvanu faas. Enamik parmuliike vajab verd sigimiseks, kuid mõned vajavad verd ka ellujäämiseks. Näiteks lestadel on vaja verevalumit, et toitu saada.

Parmud võivad olla ohtlikud, sest nad võivad levitada haigusi. Näiteks levitavad mõned parasitoidsed parmud Lyme’i tõbe. Nad hammustavad oma ohvreid ja süstivad nende kehasse baktereid, mis võivad põhjustada tõsiseid haigusi. Kuid enamik parmude tüüpe on suhteliselt kahjutud.

Parmude peamine tegutsemise meetod on enamasti oodata oma ohvrit ja seejärel rünnata teda. Kuid kui pesitsete kohtades, kus on palju parmude tüüpe, võivad nad teatud teatud tüüpi loomadest saada rünnaku sihtmärkideks ning võivad levida kohta, mis põhjustab teistele loomadele tõsiseid tervisekahjustusi.

Kuidas vältida parasiitide levikut?

On mitmeid meetodeid, kuidas vältida parasiitide levikut. Kui elate kohtades, kus on palju parmude tüüpe, siis on lähedal asuvate sõprade ja naabrite poolt tõhus kontrollida oma lemmikloomi ja loomi nende läheduses. Kui võimalik, hoidke oma kodu puhas, kuna parasiidid eleavad tavaliselt poristes kohtades. Samuti tuleb hoida oma aeda ja hoovi korras, et takistada pestes talveks pesitseva oma hukka saamist.

Tõhus viis vähendada parasiidilisem kosutust mööda võimalik põhjuseta tervise leidja nägemiseks loomaarsti poolt hügieenist tulenevate haiguste eliminatsioon, mis on sageli seotud linde ja imetajaid halba käitumist. Hoidke oma lende võimalikult puhtad, vältides puhastamata veega põrkamist ning muutes lubatavateks haavadeks. Ärge pange pesukastidena rätikuid ega puuvillaseid madratsid, kuna need võivad olla parasiitide levikuks.

Kuidas võidelda parmu vastu?

Kui teie kodu või looma pesitseb parasiite, tuleb võtta kiirelt meetmeid. Kuigi on olemas mitmeid erinevaid meetodeid, mida saate kasutada parasiitide kontrollimiseks, ei sobi mõned meetodid kõigile tüüpidele.

Alustuseks on oluline pesta kõik inimese ja looma riided ning voodipesu, mida on korduvalt kasutatud. Pestud riided tuleb pärast pesu põhjalikult kuivatada.

Kui teil on tugev parasiitidega nakatumine, on parim viis nendega võitlemiseks professionaalne parasiitide eemaldamine. Parasiitide kontrolli teostamine ise on sageli raske ning tulemused ei pruugi olla piisavalt tõhusad.

Kuid kui te tahate parasiitidega ise toime tulla, on olemas mõned meetodid. Esimese sammuna tuleb kontrollida teie kodus olevaid pesitsemisvõimalusi. See võib hõlmata nii parasiiditõrjet kui ka aia koristamist.

Kui olete leidnud parasiidi, saate neid käsitsi eemaldada. Kuna parmud põhjustavad hammustust, on nende leidmine sageli lihtne. Kui leiate parasiidi, tuleb see eemaldada pinsetide või sarnaste tööriistadega. Samuti on olemas kemikaalidega töötlemise meetodid. Sellisel juhul peate aga tagama, et töödeldud ruum oleks piisavalt ventileeritud ja inimestele ning loomadele ohutu.

Järeldus

Kuigi parasiidid võivad olla ohtlikud, on nendega võitlemiseks mitmeid viise. Parasiitide kontroll võib olla keeruline ja ajakulukas, kuid teatud juhul on see ainus võimalus tervisekahjustuse vältimiseks. Kui elate kohtades, kus on palju parmude tüüpe, hoidke oma kodu ja loomad puhtana ning kontrollige regulaarselt oma kodu ja loomade ümbrust parasiitide leidmiseks, et võidelda parasiitide leviku vastu ning tagada ohutu ja tervislik keskkond.

Veel.