Nullkulu

Nullkulu

mis aitab norskamise vastu?

Mis aitab norskamise vastu

Norskamine on probleem, millest paljud on kuulnud. See on heli, mis tekib lihtsalt siis, kui inimene magab. Enamik inimesi norskab, kuid mõned norskavad rohkem kui teised. Kui norskamine takistab teie und, võib see olla märk unehäiretest, mis vajavad tähelepanu. Võtame lähemalt, mis põhjustab norskamist ja kuidas selle vastu võidelda.

Miks norskamine tekib?

Enne norskamise vastu võitlemise viiside uurimist uurime norskamise põhjuseid. Erinevad asjaolud võivad norskamist põhjustada. Ühes uuringus väidavad teadlased, et norskamise põhjus on tingitud kurgu ja ninaneelu lihaste vähese toonuse tõttu. Ülemiste hingamisteede takistus norskamise ajal on tavaliselt põhjustatud liiga kitsast neelust, suust või ninast. Teisest küljest võib norskamine olla põhjustatud ka haigustest, näiteks unehäiretest või allergiatest. Kuidas norskamisest vabaneda? Siin on mõned viisid, kuidas vähendada norskamist.

Harjutused norskamise vähendamiseks:

Tervislik eluviis on igasuguse haiguse võtmeks. See kehtib ka norskamise kohta. Järgmised harjutused võivad aidata vähendada norskamist:

Keele harjutused – Keeleharjutused võivad tugevdada keelelihaseid. Harjutus on väga lihtne, haarake oma tugiobjektist kinni ja tõmmake oma keele tagasi oma suhu. Tee seda 3-4 korda päevas iga 10-15 minuti järel.

Tungivad külgvõlvid – Norskamise põhjus on sageli see, et inimese neelus on kitsas ruum, mis muudab hingamise raskeks. Selle vältimiseks tee järgmisi harjutusi: tõugake oma keelt üles ja õrnalt vajutage seda suu võlvi poole. Hoidke 10-15 sekundit ja korrake seda iga 10-15 minuti järel.

Hingamisharjutused – Hingamisharjutused aitavad parandada hingamismustrit ja õpetada hingamist kontrollima. Selleks istu või seisa sirgelt, võta sügav hingetõmme ja aeglaselt välja hingata. Pärast seda hingake nina kaudu sisse ja suu kaudu välja. See täidab kopsud korralikult ja aitab lihaseid tugevdada. Korda seda harjutust 5-10 korda.

Norskamisest vabanemine:

Kui harjutused ei aita, on alternatiivikaks norskamisest vabanemisel mõned teised meetodid:

Kaalu kaotamine – Kaalutõus on üks põhjusi, miks norskamine tekib. Seetõttu kui saate vähendada oma kaalu, võite norskamisest loobuda.

Vältige alkoholi ja suitsetamist – Mõlemad asjad võivad norskamist raskendada. Seetõttu on soovitatav vältida neid, kui soovite norskamisest vabaneda.

Kasutage spetsiaalseid abivahendeid – Spetsiaalsed abivahendid nagu ninaplaster, ninapadjad või norskamisrõngas võivad olla norskamisest vabanemiseks kasulikud.

Kokkuvõte:

Norskamine on tavaline probleem, mis mõjutab paljusid inimesi. Selle põhjuseks on sageli halb eluviis ja kurgu ja ninaneelu lihaste vähene toon. Norskamisest vabanemine ei ole kerge ülesanne, kuid selles artiklis loetletud harjutused ja meetodid võivad aidata vähendada norskamist ja parandada une kvaliteeti. Tähtis on meeles pidada, et tervislik eluviis ja teatud harjutused võivad olla norskamise vastu võitlemisel väga kasulikud.

Veel.