Nullkulu

Nullkulu

mis aitab nõgese kõrvetuse vastu?

Mis Aitab Nõgese Kõrvetuse Vastu: Tõhusad Kodused Ravimeetodid

Nõges on taim, mida sageli leidub Eestimaa looduses. Ehkki see on tuntud oma tervisele kasulike omaduste poolest, võib selle kokkupuude nahaga põhjustada sageli ebameeldivaid sümptomeid, nagu nõgese kõrvetused. Kuidas ravida nõgese kõrvetusi ja ebameeldivat sügelust, räägime selle artikli lõpus.

Mis on nõgese kõrvetus?

Nõgese kõrvetus tekib siis, kui nõgesepolte sisaldav vedelik nahka satub. See sisaldab kemikaale, mis võivad ärritada naharakke ja põhjustada ebameeldivaid tundeid nagu sügelus, valu ja põletustunne. Nahalööbed võivad kesta mõnda aega ja areneda põletikuks. Tavaliselt ei ole nõgese kõrvetus ohtlik, kuid see võib olla ebamugav ja ärritav.

Mis mõjutab nõgese kõrvetust?

Nõgese kõrvetust saab kiiresti ravida ja seda saab vältida.

Kui teate, et nahk on nõgesega kokku puutunud, peate selle kiiresti loputama veega ja eemaldama nõgeste osakesed nahalt. Pärast nõgeste puudutust peaksite vältima päikese käes olemist ja kuuma duši all käimist, kuna see võib nahka ärritada ja sümptomeid süvendada.

Kuidas ravida nõgese kõrvetust?

Kui olete nõgestega kokku puutunud ja teil on tekkinud kõrvetused ja sügelus, on mitmeid koduseid abinõusid, mis aitavad kiiret leevendust.

3.Loputage nahka jaheda veega

Niipea kui olete nõgeste kokkupuute märganud, laske nahal jooksva veega all põhjalikult loputada. See aitab eemaldada nõgeste osakesi nahalt ja vähendab sümptomeid.

3.Kasutage söögisoodat

Söögisooda on leeliseline ühend, mis võib nõgeste põhjustatud sügeluse ja kõrvetuse korral olla kasulik. Sega söögisooda veega ja kanna lahust otse nahale, kus on nõgese kõrvetus. Laske lahust mõnda aega nahal seista. See peaks leevendama sügelust ja valu.

3.Kasutage kliidevaba kaerahelbeid

Kliidevaba kaerahelbed on sügelust leevendav ja põletikuvastane. Crush kaerahelbed peeneks pulbriksi ja sega veega, et moodustada paks pasta. Kandke pasta otse nõgese kõrvetuskohtadele ja laske sellel umbes 15 minutit seista. See peaks ebameeldivaid sümptomeid kiiresti vähendama.

3.Kandke jääpadjakesi

Jääpakid on kasulikud ebameeldivate tunnete vähendamisel ja turse leevendamisel. Mähkige jääkuubikud puuvillase rätiku sisse ja kandke nõgese kõrvetuskohtadele. See peaks leevendama sügelust ja valu.

Kuidas vältida nõgese kõrvetust?

Nõgese kõrvetuse vältimiseks on mitmeid lihtsaid viise.

Kandke aiatööde ajal pikkade varrukatega riideid ja kindaid, kui te teate, et teie töörutiin sisaldab nõgesega kokkupuudet. Veenduge, et olete korralikult kaitstud, kui puutute nõgesega kokku.

Mis on kokkuvõte?

Nõgeste kõrvetused on ebameeldivad, aga õnneks täiesti ravitavad ja ennetatavad. Kui satute nõgeseid või muud looduses leiduvat taimi lõikama või korjama, siis on alati parem kaitsta end nende eest. Kui siiski juhtub midagi ebameeldivat, on olemas palju tõhusaid koduseid abinõusid, mis aitavad kiiret leevendust. Kuid alati tuleks teada, et rasketel juhtudel on soovitatav pöörduda arsti poole.

Kas olete kunagi nõgese kõrvetuse käes kannatanud? Milliseid abinõusid olete kasutanud sügeluse ja valu leevendamiseks? Jagage oma kogemusi meiega allpool.

Veel.