Nullkulu

Nullkulu

mis aitab maovalu vastu?

Mis aitab maovalu vastu: Looduslike ravimite ja elustiili nõuanded

Maovaevuste põhjused ja sümptomid võivad olla erinevad – alates liigsest stressist kuni seedimisprobleemideni. Ehkki tõsiste seisundite korral tuleks kindlasti pöörduda arsti poole, võib mõõduka maovaluga kodus kasutada looduslikke ravimeetodeid. Selles artiklis anname teile ülevaate looduslikest ravimitest ja muudest põhilistest nõuannetest, mis võivad aidata maovalu vastu.

Ingver

Ingver on üks tuntumatest ja populaarsematest looduslikest ravimitest maovaluga seotud probleemide leevendamisel. Ingveri ravivad omadused pärinevad eeterlikest õlidest, mida sisaldab taime risoom. Ingver vähendab põletikku ja valu maos ning aitab ka seedehäirete korral.

Piparmünt

Piparmündi kasutamine seedimisprobleemide lahendamiseks on läbi ajaloo olnud tavaline. Piparmünt sisaldab mentooli, mis aitab lõdvestada mao lihaseid. Lisaks sellele aitab piparmündi kasutamine leevendada ka valu ja iiveldust.

Roosikapsa tee

Roosikapsas sisaldab rikkalikult antioksüdante, mis aitavad võidelda vabade radikaalide hävitava toime vastu kehas. Roosikapsa tee aitab vähendada ka põletikku maos ja soodustab seedimist.

Kurkum

Kurkum on intensiivse maitsega kollane vürts, mida on tuntud selle põletikuvastaste omaduste poolest. Kurkumiin, kurkumi peamine toimeaine, omab tugevat antioksüdantset ja põletikuvastast toimet. Kurkum aitab ka vähendada valu, mis on seotud seedimisprobleemidega.

Probiotikumid

Probiotikumid on elusad bakterid, mis võivad olla tervisliku seedetrakti jaoks väga olulised. Probiootikumid aitavad tasakaalustada seedetraktis olevaid baktereid ja võivad aidata seedeprobleeme lahendada.

Palderjan

Palderjan on taim, mida on juba ammustest aegadest kasutatud ärevuse ja unetuse ravimiks. Lisaks on palderjanil ka seedimist soodustav toime. Palderjanit võib kasutada ka maovaevuste korral, kui need on seotud stressiga.

Elustiil

Tervislik elustiil on maovaluga võitlemisel väga oluline. Sööge tervislikke toite, mis sisaldavad palju kiudaineid, veenduge, et te teeksite piisavalt liikumist ja jooge palju vett. Lisaks võib stressi leevendamine aidata vähendada maovalusid. Jooga, hingamisharjutused või meditatsioon võivad aidata stressi vähendada.

Kokkuvõte

Maovalu võib olla tõsine probleem või kaasnev sümptom tõsisemate haiguste korral. Siiski võib looduslikest ravimeetoditest abi olla kerge kuni mõõduka valu puhul. Ingver, piparmünt, roosikapsas, kurkum, probiootikumid ja palderjan on mõned looduslikud abinõud, mis võivad aidata maovaevuste korral. Siiski on tervislik eluviis, sealhulgas tervislik toitumine, piisav liikumine ja stressi vähendamine, kõige olulisemad faktorid maovaluga tegelemisel. Kui maovalusid esineb regulaarselt või kui kaasneb muude sümptomitega, tuleks kindlasti pöörduda arsti poole.

Veel.