Nullkulu

Nullkulu

mis aitab luksumise vastu?

Mis aitab luksumise vastu

Luksumine on tavaline füsioloogiline protsess, mis tekib siis, kui diafragma järsult kontraheerub, põhjustades häireid hingamisteede süsteemis. See võib olla tingitud liiga kiirest või raskemast söömisest, joomisest, liiga palju soodast joomisest, stressist, liigsest söömisest, teatud ravimite kõrvaltoimest, aga ka erinevatest meditsiinilistest seisunditest. Kuna luksumine on nii tavaline, on paljudel inimestel mõned nipid, mida nad kasutavad, et sellest kiiresti ja tõhusalt vabaneda.

Siiski, kui luksumine on regulaarne ja sellest ei ole võimalik vabaneda, võib see olla märk terviseprobleemist ja sellest tuleks rääkida oma arstiga.

Siin on mõned parimad viisid, kuidas võidelda luksumisega, mis on kohandatud vastavaks erinevatele luksumise tüüpidele ja põhjustele ning mis põhinevad tõenduspõhistel meditsiinilistel uuringutel:

Luksumise vastased ravimid
Kui luksumine on tekitatud ravimite poolt, võivad olla kasulikud ka vastavad ravimid. Näiteks on ravimid, mis põhinevad prootonpumba inhibiitoritel, väga tõhusad. Need blokeerivad soolhappe sekretsiooni maos, mis aitab leevendada luksumise sümptomeid. Võib ka kasutada muid ravimeid, kuid enne nende kasutamist soovitame konsulteerida arstiga.

Hingamisharjutused
Mõned inimesed leevendavad luksumise sümptomeid hingamisharjutuste abil. Kõige tavalisem harjutus on sügavalt sisse hingata ja seejärel aeglaselt välja hingata läbi kokkupandud huulte, mis meenutab suudlemist. See võib aidata vähendada diafragma lihaseid, mis võib aidata leevendada luksumist.

Pea tagurpidi
Mõned inimesed proovivad leevendada luksumist, pannes pea tagurpidi. See võib aidata kahel viisil – aitab tühjendada õhku maost ja see võib ka lõdvestada diafragma lihaseid, mis võib aidata luksumise sümptomeid vähendada.

Vett joomine
Vesi joomine aitab mõnel inimesel luksumisest kiiremini vabaneda. See toimib tavaliselt siis, kui joogiklaasi serva vastu suulae surutakse või joodakse väikeste suupistete kaupa.

Magneesium
Magneesiumi puudus võib olla üks luksumise põhjuseid. Uuringud on leidnud, et magneesiumisisalduse parandamine dieedis võib aidata vähendada luksumisi. Magneesiumisisaldus on kõrge tumešokolaadis, pähklites, seemnetes, oadis ja lehtköögiviljades.

Kummeltee
Kummelitee on teine hea vahend luksumise vastu võitlemiseks. Kummeliteel on põletikuvastased omadused ja see aitab ka rahustada mao- ja seedetrakti süsteemi, mis võib aidata leevendada luksumist.

Värske õhk
Värske õhk aitab ka mõnel inimesel kiiremini luksumisest vabaneda. Kui võimalik, mine õue ja hinga sügavalt sisse ning kasuta mõnda hingamisharjutust.

Stressi juhtimine
Tõsine stress võib suurendada luksumise riski. Tegelikult on uuringud näidanud, et stressi juhtimine võib aidata vähendada luksumist. Proovi mõnda stressi leevendamise meetodit, mis sulle sobib, näiteks jooga või meditatsioon.

Külm vesi
Külm vesi aitab mõnel inimesel kiiremini luksumisest vabaneda. Joogi asemel võib proovida närida jääkuubikut või süüa midagi külma.

Kokkuvõttes on luksumine tavaline ja enamasti kahjutu, kuid kui see muutub regulaarseks ja seda on raske kontrollida, võib see olla märk terviseprobleemist. Proovige neid lihtsaid koduseid ravimeid luksumise vastu võitlemiseks, kuid kui luksumine jätkub pikka aega või hakkab iganenud muuta, tuleks konsulteerida arstiga.

Veel.