Nullkulu

Nullkulu

mis aitab kõhugaaside vastu?

Mis aitab kõhugaaside vastu?

Kõhugaasid on probleemiks paljudele. Nad võivad tekitada väga ebamugavat tunnet ja lausa valu kõhus. Seetõttu on väga oluline teada, mis aitab kõhugaaside vastu. Selles artiklis selgitame, mis on kõhugaasid, millised on nende peamised põhjused ja kuidas neid vältida. Samuti räägime erinevatest ravimitest ja looduslikest abinõudest, mis aitavad gaasidest vabaneda.

Mis on kõhugaasid?

Kõhugaasid on õhulised ainete segud, mis kogunevad seedetrakti. Need tekivad seedeprotsessi käigus, kus toit lagundatakse ja lagundatud toidust vabanevad gaasid. Ligikaudu 99% kõhugaasidest on lämmastik, vesinik ja süsinikdioksiid. Ülejäänud 1% moodustavad gaasid nagu hapnik, metaan ja vesiniksulfiid. Kõhugaasid võivad tekitada erinevaid probleeme, sealhulgas kõhuvalu ja ebamugavustunnet.

Mis on kõhugaaside peamised põhjused?

Kõhugaaside tekkepõhjused võivad olla mitmed. Mõned põhjused võivad olla seotud seedimise häiretega, samas kui teised on seotud inimese toitumisharjumustega.

Toitumisharjumused on üks peamisi kõhugaaside põhjusi. Kõhugaase võivad põhjustada toidud, mis sisaldavad palju kiudaineid või rasva. Näiteks võivad oad, brokkoli, kapsas ja varajane kurgirohi põhjustada gaase. Samuti võivad magusat tarbides soolestikus käärimisprotsessid alata ning tekivad gaasid. Söömine kiirustades või suured kogused süsivesikuid ja valke võivad samuti põhjustada kõhugaase.

Seedehäired on veel üks probleem, mis võivad põhjustada gaase. Kõhugaaside suurenemist võivad aidata kaasa probleemid nagu laktoositalumatus, tsöliaakia ja Crohni tõbi. Laktoositalumatus tekib siis, kui keha ei suuda piimasuhkrut omastada. Tsöliaakia on haigus, mis hõlmab gluteeni mittetolerantsust ja võib põhjustada kõhuvalu, gaase ja kõhulahtisust. Crohni tõbi on soolepõletik, mis põhjustab seedetraktis põletikku ja võib samuti põhjustada gaase.

Kuidas vältida kõhugaase?

Õnneks on olemas mõned meetodid kõhugaaside vältimiseks. Kui kõhugaasid on põhjustatud toitumisharjumustest, saab seda vältida teatud toitudes järkjärguliselt vähenemisega. Vältida tuleks aga üldiselt magusaid ja rasvaseid toite, mis võivad tekitada gaase. Samuti tuleks toidud põhjalikult läbi närida. Söömine aeglaselt aitab seedimisprotsessil paremini teostuda ning vähendab kõhugaaside tekke võimalust.

Kui kõhugaasid on põhjustatud seedehäiretest, on parim viis neid vältida läbida meditsiiniline läbivaatus. Arstid saavad tuvastada seedehäired ning aidata nende ravimisel. Mõned arstid võivad soovitada ka toidulisandeid, et aidata toidu seedimisel.

Millised ravimid aitavad kõhugaaside vastu?

Kõhugaaside raviks on mitmeid ravimeid. Mõned ravimid on saadaval ilma retseptita, samas kui teised nõuavad arsti retsepti. Siin on mõned ravimid, mis võivad aitavad kõhugaasidest vabaneda:

● Simetikoon on ravim, mida saab osta ilma retseptita. Simetikoon aitab lagundada õhugaasi mullid, mis iseseisvalt kõhus tagasi ühendada ja suruda välja. See on ohutu ja tavaliselt väga tõhus kõhugaaside vastu võitlemisel.

● Antibiootikumid võivad aidata Crohni tõbi raskete haigusjuhtumite korral. Kuigi antibiootikumid võivad aidata kõhugaaside vastu, peab nende kasutamist arutama arstiga.

Kuidas kõhugaaside ravimisel looduslikke abinõusid kasutada?

Looduslikud abinõud on ka hea viis kõhugaasidest vabaneda. Siin on mõned võimalused:

● Ingver: ingver aitab kõhugaaside vastu võidelda. Ingveritee joomine või iinimeste toidule lisamine võib aidata neil end paremini tunda.

● Piparmünt: piparmünti kasutatakse sageli kõhuprobleemide leevendamiseks, kuna see võib aidata lõõgastuda soolestikku. Piparmündiõli võib kasutada ka kõhugaaside vastu võitlemiseks.

● Kammeljas: kammeljas on taime-ekstrakt, mida kasutatakse sageli kõhuprobleemide ravimisel. Kammeljas aitab vähendada puhitustunnet ja kõhuvalu.

● Saialill või kummel: saialill ja kummel aitavad leevendada seedeprobleeme, kuid neid tuleks kasutada ettevaatlikult, kuna mõned inimesed võivad olla nende suhtes allergilised.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõhugaasid on tavaline probleem, mis võib tekitada ebamugavat tunnet ja kõhuvalu. Kõhugaaside vastu võitlemine on aga võimalik, kui teada oma seedehäireid. Looduslike abinõude kasutamine võib aidata kõhugaaside vastu võidelda ning ravimid nagu simetikoon, antibiootikumid või looduslikud abinõud või ravimid võivad pakkuda leevendust. Kui kõhugaasid on pikemas perspektiivis probleemiks, siis tuleb konsulteerida arstiga.

Artikli autorina soovitame, et jälgiksid oma toitumisharjumusi ja sööksid aeglaselt, nii et seedimine oleks võimalikult sujuv. Kui tekkivad probleemid püsivad, soovitame veel kord arsti juures nõu pidada.

Veel.