Nullkulu

Nullkulu

mis aitab ärevushäire vastu?

Mis aitab ärevushäire vastu

Ärevushäire on tavaline psühholoogiline häire, mis esineb erinevatel vanustel inimestel ja mõjutab nende igapäevaelu. Enamik inimesi kogeb aeg-ajalt ärevustunnet, kuid ärevushäire korral on need tunded palju intensiivsemad, püsivad kauem ja võivad märkimisväärselt häirida igapäevaseid tegevusi. Ärevushäire tundemärgid võivad olla erinevad, kuid tavaliselt hõlmavad need pidevat muretsemist, ärevuse, paanika- ja sundhäirete, unehäirete, higistamise ja südamepekslemist. Selles artiklis arutame, millised ravimeetodid aitavad ärevushäire vastu.

Ravimid

Ärevushäire raviks kasutatakse tavaliselt ravimeid, nagu antidepressandid, ärevusvastased ravimid ja beetablokaatorid. Antidepressandid mõjutavad aju keemilisi tasakaalu, vähendades sellega ärevust ja depressiooni tundeid. Ärevusvastased ravimid vähendavad samuti ärevust ja tekitavad lõõgastustunde. Betablokaatorid vähendavad südamepekslemist ja vähendavad ärevuse sümptomeid. Enne ravimi võtmist konsulteerige alati arstiga, kes määrab teile sobiva raviskeemi.

Teraapia

Teraapia on hea alternatiivne ravi ärevushäire vastu. Teraapia eesmärk on õpetada inimestele uusi viise, kuidas ärevustundega toime tulla, sisaldades tegevusi, nagu hingamisharjutused, progressiivne lihaste lõõgastus ja meeleolumuutuste jälgimine. Kognitiiv-käitumuslik teraapia (KKT) on üks tõhusamaid teraapiavorme ärevushäire raviks. See teraapiavorm aitab inimestel märgata oma mõtteprotsesse, eriti negatiivsete ja ärevusttekitavate mõtete kujunemist. KKT õpetab, kuidas muuta mõtteid ja käitumist nii, et ärevust või hirmu tekitavate olukordade käesolev korraldus ei oleks võimatu.

Füüsilised tegevused

Regulaarne füüsiline treening aitab tugevdada heaolutunnet ja vähendada ärevustunnet. Mis tahes füüsilist tegevust, nagu jooksmine, ujumine, jalgrattasõit või tantsimine, saab teha igal ajal, tavaliselt 3-5 korda nädalas. Füüsiline treening on hea võimalus mitte ainult vähendada ärevust, vaid ka suurendada üldist heaolu ja positiivset energiat.

Muutke oma elustiili

Igapäevaselt on võimalik ärevushäireid ära hoida tervisliku eluviisi jälgimise abil. Tervislik eluviis sisaldab joomist, piisavat puhkust, sööki, mis on rikas kasulike toitainete ja mineraalidega. Tervislik eluviis muudab keha ja aju tervislikeks, aidates seeläbi vältida ärevustunnet ja depressiooni.

Lõpumõtted

Ärevushäire on tavaline häire, millega iga inimene keskmiselt kord elus kokku puutub. Ravi vajab iga inimese jaoks erinevat konsultatsiooni ja raviplaani. Oluline on leida sobiv ravi, mis aitab ärevustundega igapäevaselt toime tulla ning tekitatud paanikat ja ärevust kontrollida. Tervislikud eluviisid nagu liikumine, tervisliku toidu söömine ja piisav puhkus aitavad ennekõike vältida selle traagilise seisundi tekkimist.