Nullkulu

Nullkulu

miks mona lisa naeratab?

Miks Mona Lisa naeratab?

Mona Lisa on ilmselt maailma kõige tuntum maal. Maalitud Leonardo da Vinci poolt, esitleb see salapärane naine end vaatajale võluvalt naeratusega. Alates selle loomisest on olnud arvukalt teooriaid ja spekulatsioone selle kohta, miks Mona Lisa naeratab. Selles artiklis võtame ülevaate kõige tõenäolisematest teooriatest ja uurime, miks see maal on kuni tänaseni nii populaarne.

Mona Lisa portree

Mona Lisa, mida tuntakse ka kui La Gioconda, on Leonardo da Vinci poolt maalitud õlimaal. Maaliti see 1503–1506 aastatel Prantsusmaa kuningale Louis XII ning sellest ajast alates on see olnud üks tuntumaid ja kuulsamaid maale kogu maailmas. Sellest on palju kirjutatud, seda on uuritud ja see on inspireerinud paljusid teisi kunstnikke.

Maali esimesed muljed

Niipea, kui maal loodi, hakkasid inimesed kohe mõtlema, miks Mona Lisa naeratab. Esiteks arvasid mõned, et tema naeratus on lihtsalt kena pilt, mis ei tähenda midagi erilist. Siiski ei olnud see vastus piisav ning inimesed hakkasid otsima tähendusi ja sümboleid.

Üks teooria, mis on saanud palju tähelepanu, on see, et Mona Lisa naeratab sellepärast, et ta on rase. Paljud bioanalüütikud on avastanud, et naise põsesarnad ja huuled muutuvad hormonaalsete muutuste käigus kergelt, moodustades naeratuse. Sellegipoolest jäi see teooria üsna nõrgaks, kuna Mona Lisa ei ole teadaolevalt olnud rase.

Teine teooria on, et Mona Lisa naeratab sellepärast, et ta armastas Leonardo da Vincit. Selle väite kinnituseks on palju tõendeid, kuid see hüpotees jääb siiski ümberlükkamatuks. Mõned arvavad, et Laura, keda Leonardo kirjeldab oma päevikus, võib olla Mona Lisa.

Veel üks teooria on see, et Mona Lisa naeratab sellepärast, et ta teab midagi, mida vaataja ei tea. Sellest võib aimata, et ta on teadlik mõne salajase informatsiooni või saladuse kohta, mis võib olla kuninglik. See võib seletada ka seda, miks ta riietub niivõrd tagasihoidlikult.

Populaarseks muutunud naeratus

Vaatamata sellele, et paljud inimesed on katsunud mõista või lahti seletada, miks Mona Lisa naeratab, peab meenutama, et tegemist on kunstiga. Kunstnik võib soovida lihtsalt edasi anda mingit teatud meeleolu või tunnet, ilma et sellel oleks liiga suurt tähendust. Paljud inimesed arvavad, et naeratus ise on esitatud nii, et see on pehmelt kujutatud, aidates joonistada pilku tagasi Mona Lisa silmadele.

Teiste arvamuste kohaselt võib Mona Lisa naeratuse muudatus tähendada seda, et inimene ise on muutunud. Näiteks 1503. aastal, kui Leonardo maalis oma kuulsust Mona Lisat, oli Itaalia renessanss täies hoos. Inimesed olid avastusretkel uute ideede, teaduste ja filosoofiate suhtes. Mona Lisa naeratus võib osutada sellele, et ta oli kaasaegne, progressiivne naine, kellel oli palju teadmisi.

Lõpetamine

Selles artiklis oleme uurinud miks Mona Lisa naeratab. Järgides 1500 sellist olulist renessansiaega, võib arvata, et selle maalimine pidi inimestele palju tähendama. Kuigi paljud inimesed on katsunud selgitada tema naeratuse tähendust, on lõplik vastus endiselt teadmata ning selle maali ilu jääb endiselt pehmeks ja mõistatuslikuks.

Veel.