Nullkulu

Nullkulu

miks lisatakse joogiveele vahel kloori?

Miks lisatakse joogiveele vahel kloori

Joogivee klooriga tootmine on üks kõige laialdasemalt kasutatavaid meetodeid, mida kasutatakse kogu maailmas. Kuid paljud inimesed küsivad endalt, miks me lisame joogiveele vahel kloori? Kas see on tõesti vajalik või on sellel mõni muu alternatiiv? Selles artiklis uurime, kuidas joogivee kloorimine toimib, millised on selle meetodi eelised ja millised võivad olla selle võimalikud kahjulikud mõjud tervisele.

Kloori kasutamine joogivee tootmiseks

Joogivee kloorimisel lisatakse veele väikeses koguses kloori, et tappa kahjulikud bakterid, viirused ja muud mikroorganismid, mis võivad olla tervisele ohtlikud. Kloori kasutamine joogivees on muutunud tõhusaks meetodiks, et säilitada meie joogivee puhtus ja ohutus.

Kuidas joogivee kloorimine töötab?

Joogivee kloorimise protsess on väga lihtne. Kloori lisatakse veele väikeses koguses ja see interakteerub veega, moodustades vesinikperoksiidi ja vesinikkloriidi. Need reaktsioonid kahjustavad kahjulikke baktereid ja viiruseid, tappa nad. Seejärel eemaldatakse vesi, et vabaneda liigsest kloorist ja muudest keemilistest ainetest, mis võivad olla joogiveele ohtlikud. Pärast kloori kasutamist võib joogivett tarbida.

Kas joogivee kloorimine on ohutu?

Joogivee kloorimine on suhteliselt ohutu ja tõhus protsess, mis on mõeldud kaitseks nakkushaiguste vastu. Kloori kasutamine ei muuda joogivett mürgiseks, kuid see võib muuta selle maitset või värvi. Selles mõttes tuleks klooritud vett kasutada ettevaatusega ja ainult siis, kui see on vajalik. Lisaks klorile kasutatakse joogivee tootmisel ka muid meetodeid, nagu näiteks hüdrotervist käsitlevad menetlused, mis on alternatiivne meetod joogivee puhastamiseks.

Miks kasutatakse joogivee tootmisel kloori?

Joogivee tootmises kasutatakse kloori, sest see on lihtne, odav ja tõhus meetod joogivee puhastamiseks. Lisaks on kloor erinevate bakterite ja viiruste suhtes üsna lai spekter, mis tähendab, et see suudab tappa ka kõige raskemini kõrvaldatavad mikroorganismid. Kloorimine on olnud kasutusel juba üle sajandi ja on end tõestanud kui tõhus meetod joogivee tootmiseks.

Mis on alternatiivi kloorimisele joogivee tootmisel?

Klooriga joogivee tootmise asemele võib kasutada erinevaid alternatiivseid meetodeid, mis on suunatud ka joogivee puhastamisele. Näiteks on võimalik kasutada ultraviolettkiirgust, mis tappa kahjulikud mikroorganismid sarnaselt nagu kloor. Samuti saab kasutada hüdrotervist käsitlevat meetodit, mis muudab kahjulike mikroobide rakkude struktuuri, sundides neid kokku kukkuma ja muutes need veelgi kergemaks kloorist, et neid filtreerida. Teised alternatiivid hõlmavad kas puhta vee kasutamist või kaasaskantavate veefiltrite kasutamist.

Kokkuvõte

Kloorimine on tõhus meetod joogivee puhastamiseks, et inimesed saaksid juua puhtamat ja ohutumat vett. Mõjuvad kahjulikud mikroorganismid kahjustatakse, kui vette lisatakse kloori, ning see muudab joogivee ohutuks tarbimiseks. Joogivee kloorimise protsess on odav, lihtne ja laialdaselt kasutatav meetod, kuid lisaks on ka alternatiivmeetodeid, mis võivad olla tõhusad joogivee puhastamiseks ja pakkumiseks.

Veel.