Nullkulu

Nullkulu

Miks on kurgi lehed kollased?

Kurgid on üks neist taimedest, mis on kodus kasvatamisel väga populaarseks saanud. Kurkide kasvatamine on üsna lihtne protsess, kuid üks peamine probleem, millega inimesed kokku puutuvad, on kurgi lehtede kollasus. Kurgi lehtede kollasus on tavaliselt märk sellest, et taimedega on midagi valesti. Selles artiklis räägime lähemalt sellest, miks kurgi lehed kollaseks muutuvad.

Miks kurgi lehed kollaseks muutuvad väetiste puudumise tõttu?

Liiga vähe toitainete saamine on üks peamisi põhjuseid, miks kurgi lehed kollaseks muutuvad. Kui kurgitaim ei saa piisavalt põhilisi toitaineid, hakkavad lehed kollaseks muutuma. Kõige sagedamini esinevad puudused on lämmastik, fosfor ja kaalium. Kui taim ei saa piisavalt toitaineid, vajab ta abi. Kõige parem viis seda teha on tasakaalustatud vedelväetise kasutamine.

Miks kurgi lehed kollaseks muutuvad liigse väetamise tõttu?

Samuti võib liigne väetamine põhjustada kurgi lehtede kollasuse. Kui kurgitaim saab liiga palju lämmastikku, hakkavad lehed kollaseks muutuma ja kukkuma. Üleliigne lämmastik võib muuta taime nõrgaks ja haavatavaks erinevate haiguste ja kahjurite suhtes.

Miks kurgi lehed kollaseks muutuvad ebapiisava valgustatuse tõttu?

Kui kurgi taimed ei saa piisavalt päikesevalgust, siis hakkavad lehed kollaseks muutuma. Taimed vajavad optimaalset päikesevalgust, et toota fotosünteesi kaudu energiat. Kuidas mõista, kas taim ei saa piisavalt päikesevalgust? Kui kurgi taimedel on vähe lehti, siis see on näitaja, et nad ei saa piisavalt päikesevalgust. Kui näete, et kurgi taimed hakkavad kollaseks muutuma ja kukkuma, siis veenduge, et taimed oleksid kaetud umbrohuga. Umbrohi võib varjutada teie kurgi taimedele vajalikku päikesevalgust.

Miks kurgi lehed kollaseks muutuvad temperatuuri kõikumise tõttu?

Liiga kõrgetel või madalatel temperatuuridel on negatiivne mõju kurgi taimedele. Kui liiga kuum, siis tõenäoliselt kuivab kurgi taim välja. Kui aga liiga külm, siis võib see põhjustada taimele stressi ja tekitada erinevaid probleeme. Mida teha, kui märkate, et taimedel on temperatuuristress? Võib proovida kasutada kaitsevõrku, et kaitsta taimi külma või kuuma eest ja tagada optimaalsed tingimused nende kasvatamiseks.

Miks kurgi lehed kollaseks muutuvad veepuuduse tõttu?

Kurgitaim on vesi armastav taim, kuid liiga palju või liiga vähe vett võib aidata kaasa taime stressile ja kollasusele. Kui kurgi taimel pole piisavalt vett, hakkavad lehed kokku tõmbuma, kahanema ja kollaseks muutuma. On oluline veenduda, et teie taimed saaksid piisavalt vett, eriti kuiva ilmaga või kui kasvatate taimi kuival mullal.

Järeldus

Kurgi lehtede kollasus on tavaline probleem, millega saate kodus aiandusega tegeledes kokku puutuda. Kui olete tähele pannud, et teie kurgi lehed muutuvad kollaseks, võivad selle põhjuseks olla toitainete puudus, liigse väetamine, ebapiisav valgus, temperatuuri kõikumine või veepuudus. Õnneks on enamik neist probleemidest lahendatavad, piisab ainult taimede hoolikast tundmaõppimisest ja neile õige lahenduse leidmisest, et kasvatada tervislikke ja ilusaid kurgitaime.