Nullkulu

Nullkulu

miks indrašis?

Miks Indrašis?

Kui oled korvpallifänn, siis kindlasti oled kuulnud nimest Martins Indrašis, kes on Läti korvpallikoondise eest mängiv tagamängija. Oled sa aga kunagi kuulnud tema vennast, Toms Indrašisest? Toms on Martinsite noorem vend, kes tegutseb samuti korvpallimaailmas. Tuleb välja, et Toms Indrašis on saanud rääkida palju huvitavaid lugusid seoses spordiga ning eriti korvpalliga. Oma eluloos jutustab ta, kuidas ta on õppinud tundma ennast kui mängijat ja inimest. Miks Indrašis otsustas korvpalliga tegeleda ning millised on olnud tema kogemused selles valdkonnas? Sellest kõigest ja paljust muust loe allpool lähemalt!

Varajane elu

Toms Indrašis sündis 23. augustil 1992 Riiast, Lätis. Ta kasvas üles väga spordiarmastava pere keskel – tema vanemad olid mõlemad korvpallitreenerid ja nende juhendamisel sai Toms varakult korvpallist huvitatud. Väikelapsena poleks Toms kunagi võinud ette kujutada, et temast saab professionaalne korvpallur, kuid tema vanemad märkasid juba varakult tema andekust. Tänu neile sai Toms juba väga varajases eas ühendust korvpallimaailmaga, kuhu ta oleks muidu võibolla jõudnud veelgi hiljem.

Varased spordialased katsetused

Toms algas võistkondliku spordiga, tegutsedes juba ajast, mil ta oli vaevalt 6-aastane. Alguses proovis ta käsi jalgpallis ning korvpallis, kuid üsna kiiresti sai selgeks, et korvpall on tema tugevaim külg. Ta osales mitmetel erinevatel turniiridel ning liitus oma kodulinna, Riia, klubi BK Zelta Zivtina juuniorite meeskonnaga.

Professionaalne algus

2009. aastal sai Toms kutsungi mängida korvpalli Tristate College Raiders klubi eest Ameerika Ühendriikides. Veelgi enam, ta mõistis, et tema oskuslikku mängu märgati ka teistes klubides ning tänu sellele leidis ta end enda sõnul korraga ootamatult Hispaania esiliigast. Pärast Hispaanias mängimist siirdus ta naabrite juurde Prantsusmaale, kus ta liitus klubi BCM Gravelines-Dunkerque meeskonnaga. Seal tutvus ta oma tulevase klubiga Tsmoki Minsk, kelle eest ta hakkas mängima juba 2013. aastal.

Toms Indrašis ja Tsmoki Minsk

Toms nimetas Tsmoki Minski kui oma lemmikmeeskonda, kus ta on mänginud juba mitu aastat ja kus teda väärtustatakse suuresti kui mängijat. Tema oluline roll meeskonnas oli alati tunda ning ta oli tuntud oma unikaalse mängustiili ja iseloomu poolest, mis oli oma teistest mängijatest täiesti erinev. See oli ka põhjus, miks Tsmoki Minsk rajas oma mängu strateegia tema ümber.

Toms Indrašise mängustiil

Toms mängib tagamängija positsioonil ning on tuntud oma oskusliku viske ja kõrge IQ poolest, mis talle võimaldab teha otsuseid väljaku olukorra kiiresti muutudes. Ta alustab mängu kindla plaani järgi, kuid muudab seda, kui mõistab, et see ei toimi. Ta võib minna kasuliku tagamängijana, kes võtab kaitsmise ja tõrjumise rolli, või võib jääda enda positsioonile ning keskenduda pigem rünnakule ja viskamisele. Ta teab, millal end tagasi hoida ja millal suruda gaasi põhja.

Kuidas Toms Indrašis on arenenud kui mängija?

Toms on viimase kümne aasta jooksul palju arenenud kui mängija. Ta on õppinud tundma ennast paremini kui mängijat, analüüsides oma oskusi ning tehes selle põhjal muudatusi. See kõik on võimaldanud tal kasvada ja areneda paremaks mängijaks. Toms usub, et tööndus ja kärsitus on nende saavutamiseks otsustava tähtsusega.

Kogemus Inglise korvpallis

Toms mängis Inglismaa kõrgliiga klubi Cheshire Phoenix jaoks hooajal 2019-2020. Ta jõudis klubiga esimese kaheksa hulka ning säras mõne väga hästi läinud mänguga. Lõpetades hooaja, naasis ta tagasi Tsmoki Minski.

Kokkuvõte

Toms Indrašis on paljudes riikides mänginud ja seetõttu on tal palju kogemusi erinevate mängustiilide ja -taktikatega. Fännid üle maailma tunnevad teda, kuna ta on tuntud oma oskuste, võimekuse ja meeskonnatöö poolest. Soovime Tomsile edu tema karjääri jätkamisel ja jääme ootama, mida tulevik tema jaoks toob!

Veel.