Nullkulu

Nullkulu

miks ei rasestu?

Miks ei rasestu?

Kui mõtled rasestumise peale, siis peaksid teadma, et see on bioloogiline protsess, mis nõuab õigeaegset viljastumist ja hormonaalset tasakaalu. Kahjuks on aga paljud paarid hädas rasestumisega ja see võib olla ülekaalukas ja väsimust tekitav väljakutse. Kui soovid teada, miks te pole veel rasedaks jäänud, siis see artikkel aitab Sul mõista, mis võib olla läbikukkumiste põhjuseks.

Menstruaaltsükkel

Esimest asja minnes, on hea teada, et menstruaaltsükkel on tõsine mängija viljakuse tagamisel. Seda seepärast, et munade vabastamine toimub just tsükli ajal, mis kestab iga kuu. Viimane on ligikaudu 28 päeva pikk, kuid võib erineda naise individuaalsete hormonaalsete eripärade tõttu. See tähendab, et kui naisel on ebaregulaarne tsükkel, siis on rasestumisel suurem tõenäosus ebaõnnestuda.

Kuidas teha kindlaks, kas Sul on normaalne tsükkel, et rasestuda?

Esimene asi, mida peaksite oma tsükli kohta teadma, on ovulatsiooni päev. See on päev, kui munarakk saabub munasarja munajuhasse ja jääb seal umbes 24 tunniks, oodates sperma kohtumist. Sellepärast on ovulatsioonitingimusteks sperma ja munaraku samaaegne kättesaadavus. Kõik see tähendab, et kui Sul on normaalne tsükkel, saad sa ise teada, millal ovulatsioon peaks toimuma – 14 päeva enne menstruatsiooni.

Kuid ebaregulaarsed perioodid võivad olla märgiks probleemidest. Sarnaselt raseduse rasestumisele vajavad järgmised tegurid: ovulatsioon, seemnerakud, viljakas keskkond ja tervislik hormonaalne tasakaal.

Kuidas viljakus sõltub tervisest?

Eksperdid usuvad, et vajaliku hormonaalse tasakaalu säilitamine on eriti oluline naiste viljakuse tagamisel. Näiteks: normaalsed folliikuleid stimuleerivad hormoonid (FSH) ja luteiniseeriv hormoon (LH), on oluline valuks ovulatsiooni sujuvaks toimimiseks. Samuti on testosterooni kontsentratsioon organismis, millel on mõju ovulatsiooniprotsessile. Meestel on oluline, et nende seemnerakk sisaldab piisavalt spermatosoide, mistõttu neil on oluline arvestada, et teatud elustiili muutused, nagu stressi ja suitsetamise vähendamine, võivad neile kasuks tulla.

Millal peaks pöörduma professionaali poole?

Kui olete proovinud rasestuda rohkem kui aasta, kuid ei ole õnnestunud, siis on soovitatav pöörduda arsti poole. Arst võib uurida viljatusprobleeme ja määrata teile vajalikku ravi. Ärge unustage, et rasestumiseks on vaja viljaka keskkonna loomist. Seega on oluline, et nii mehed kui naised oleksid terved ja heas füüsilises vormis. Samuti on oluline muuta oma elustiili, näiteks vähendada alkoholitarbimist ja suitsetamist ning magada piisavalt.

Kokkuvõtteks

Kui soovite rasestuda, peaksite mõistma, et see on pikk ja keeruline protsess, mis sõltub paljudest teguritest, mis hõlmavad nii tervislikku seisundit kui ka elustiili. Kui olete üritanud rasestuda rohkem kui aasta ja see ei õnnestu, soovitame pöörduda spetsialisti poole, kes vastutab viljatuse uurimise ja ravimise eest. Viimane aitab teil teha õigeid samme, et saaksite viljakuse tõhusalt taastada ja lõpuks rasedaks jääda.