Nullkulu

Nullkulu

miks asub rõugemaja linnast väljas?

Miks asub Rõugemaja linnast väljas?

Kas olete kunagi mõelnud, miks Rõugemaja asub linnast väljas ja miks seda peetakse üheks Eesti kaunimaks mõisaks? Rõugemaja asub Võru maakonnas Rõuge vallas looduslikult kaunis kohas. See asub maalilises orus ja on ümbritsetud metsade ja järvedega. Nii on see koht ideaalne loodusarmastajatele, kes soovivad veeta kvaliteetset aega looduses.

Rõugemaja ajalugu

Rõugemaja on ajaloohuvilistele kindlasti huvitav koht, kuna sellel on pikk ja rikas ajalugu. Maja on ehitatud 17. sajandil Rõuge kihelkonna pastoraatmõisana, kus elasid Rõuge kiriku õpetajad ja nende pered. Maja on ajalooline pärand, mis on tänapäevani säilinud.

Rõugemaja arhitektuur

Rõugemaja arhitektuur on muljetavaldav. Hoone on ehitatud klassitsistlikus stiilis, kus on palju detaile ja kaunistusi. Majal on suur sissepääsu trepp, mida ümbritsevad kaunid kiviosad. Maja katusele on paigutatud ilusad karniisid ja fassaadi kaunistavad kaunid rosetid. Kõik need elemendid muudavad Rõugemaja arhitektuuriliselt silmapaistvaks.

Rõugemaja interjöör

Kui majale lähemale vaadata, siis avaneb vaade Rõugemaja imelisele interjöörile. Majas on kaunid laekõrgused, suured aknad ja ebatavalist vormi uksed. Kõik need elemendid loovad majas hubase ja mugava atmosfääri. Rõugemajja sisenemine on elamus omaette.

Huvitavad faktid Rõugemaja kohta

Kui soovite külastada Rõugemaja, siis on oluline teada mõningaid huvitavaid fakte selle kohta. Majas on 39 erinevat tuba, nii et võite kindel olla, et teil on ruumide valik. Samuti on Rõugemajas oma tervisekeskus, millest on võimalik kasu saada.

Rõugemaja hetkel

Aastate jooksul on Rõugemaja kolinud palju omanikke, kuid tänapäeval oleme õnnelikud, et maja on taasavatud oma täies hiilguses. Sellest on saanud väga populaarne turismisihtkoht ja meelitab igal aastal tuhandeid külastajaid. Rõugemaja on ideaalne koht, kus nautida loodust ning veeta aega pere ja sõpradega.

Lõplikud mõtted

Rõugemaja asub linnast väljas looduslikult kaunis kohas, mis pakub inimestele võimalust põgeneda linnakärast ja nautida loodust. See on ajalooline koht, mis on tänapäevani säilinud tänu uutele omanikele, kes on taastanud maja oma säravuses. Kui soovite külastada Rõugemaja ja seda võrratut kohta oma silmaga näha, siis on nüüd eriti õige aeg üles lugeda ja varakult kohale jõuda!

Veel.