Nullkulu

Nullkulu

miks aknad higistavad?

Miks aknad higistavad: kuidas niiskusest vabaneda ja seda vältida

Akendelt higistamine on levinud probleem, mis paljusid muretseb. Mida see tähendab ja kuidas sellega toime tulla? Käesolevas artiklis uurime, miks aknad higistavad ning kuidas saame niiskusest vabaneda ja seda vältida.

Mis põhjustab akende higistamist?

Üks peamisi põhjuseid, miks aknad higistavad, on niiskus. Kui soojas toas on külmale aknale palju niiskust kogunenud, tekib kondensatsioon ning akendelt hakkab vett tilkuma. See võib olla ka märk sellest, et ruumide ventilatsioon ei toimi korralikult, mis võib põhjustada probleeme õhu kvaliteediga seoses.

Mida teha akende higistamise vastu?

Kuigi ebameeldiv, on akendelt vee tilkumine üsna tavaline nähtus, eriti sügisel ja talvel. Aga kuidas sellega toime tulla? Siin on mõned nõuanded, mis aitavad higistamisprobleemide vastu võidelda:

Ventileeri ruume
Hea õhuvool vähendab niiskuse kogunemist ruumides ning sellest tulenevalt ka akendelt tilkumist. Avage aknad või kasutage ventilatsioonisüsteemi, et niiskus saaks ruumist väljuda.

Ajutised lahendused
Kui aknad on külmemad kui ruum, võivad need olla higistamise allikaks. Ajutine lahendus on aknapragude ja -liistude tihendamine või paigaldamine, et vältida külma õhu sissevoolu ja hoida sooja õhku sees.

Kasutage niiskuse eemaldajaid
Kasutage niiskuse eemaldajaid, mis vähendavad õhuniiskust toas ja seeläbi ka akendelt vee tilkumist.

Vältige liigset niiskust ruumides
Liigne niiskus võib tekkida näiteks siis, kui ruumides on veeauru tekitavaid seadmeid või kui ruumid on halvasti kuivendatud. Vältige liiga suurt õhuniiskust ruumides ja veenduge, et kõik ruumid oleksid piisavalt ventileeritud.

Kütte- ja jahutussüsteemi seadistamine
Reguleerige kütte- ja jahutussüsteemi vastavalt niiskuse tasemele ruumides. See aitab vältida ebameeldivat higistamist akendelt.

Kokkuvõtteks

Akendelt vee tilkumine võib olla tõeline peavalu, eriti kui see kordub pidevalt. Sellest hoolimata on see enamasti lihtsalt märk niiskusest või ventilatsiooni probleemidest. Loodetavasti aitavad need nõuanded probleemile lahenduse leida ning siseruumide loomuliku niiskustaseme reguleerimine aitab higistamisprobleemidest igaveseks vabaneda.

Loodan, et see juhend oli teile abiks, kuidas akendelt vee tilkumist vältida!