Nullkulu

Nullkulu

mida võib panna pakendikonteinerisse?

Mida võib panna pakendikonteinerisse?

Pakendikonteinerisse võib panna erinevaid pakendeid, kuid mitte kõiki. Pakendikonteinerisse sobivad kilesed, papist, metallist ja klaaspakendid, kuid mitte biolagunevad või ohtlikud jäätmed.

Kilesed pakendid

Kilesed pakendid võivad olla erinevatest materjalidest, nagu kilekott, plastpudel või kiletükk. Need pakendid tuleks enne pakendikonteinerisse panemist tühjendada ning jätta kaane avatuks. Näiteks kilekottide kasutamist saab vähendada, kui kasutada poes korduvkasutatavaid kandekotte.

Papist pakendid

Papist pakendite hulka kuuluvad näiteks paberitooted, pappkastid, kartongid jne. Kõik papist pakendid tuleks tühjendada ja lamedaks suruda, et vähendada pakendi mahtu. Papist pakkematerjali saab korduvkasutada või panna paberi- ja papile konteinerisse.

Metallpakendid

Metallpakendet hulka kuuluvad näiteks joogipurk, õllepurk, tühjad aerosoolpurgid jne. Metallpakenditele tuleb jälgida, et need oleksid tühjad ning neid ei tohi purustada. Metallpakendi saab korduvkasutada või panna pakendikonteinerisse.

Klaaspakendid

Klaaspakendid võivad olla näiteks purgid, pudelid või klaasitükid. Klaaspakendid tuleks enne pakendikonteinerisse panemist tühjendada ja kaane eemaldada. Klaasi ei saa taaskasutada, kui see on segatud muu jäätmetega, nagu nt ohtlike jäätmetega.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et pakendikonteinerisse sobivad kilesed, papist, metallist ja klaaspakendid, kuid mitte biolagunevad või ohtlikud jäätmed. Pakendikonteinerisse panemisel tuleks jälgida, et pakendid oleksid tühjad ja kaaned avatud. Lisaks võiks jälgida, et pakendid oleks võimalusel korduvkasutatavad.

Loodan, et see artikkel oli kasulik ja aitas mõista, millised pakendid sobivad pakendikonteinerisse ning kuidas neid pakendeid õigesti sorteerida.

Veel.