Nullkulu

Nullkulu

mida teha võrus?

Mida teha Võrus: tutvustus Võru linnale

Tere tulemast Võru linna – jõukas ja rahulik linn Lõuna-Eestis! Võru on omasugune turismisihtkoht, mis pakub külastajatele väga palju erinevaid võimalusi. Alates DIY käsitööalastest töötubadest kuni jalutuskäikudeni ajalooliste mälestusmärkideni, on Võrus kindlasti midagi kõigile. Ükskõik, kas olete siin puhkamas või lihtsalt läbimas, Võru on kindel valik!

Tutvuge Võru keskusega

Kui jõuate Võru linna, ei saa te mööda linna keskusest, mis on tuntud oma ajaloolise linnaarhitektuuri poolest. Siin leiate mitmeid kohvikuid, restorane ja kaupluseid ning muidugi on olemas ka kõik põhilised teenused. Hea uudis külastajaile on see, et linna keskusse saab jalgsi minna – kõik on käe-jala juures.

Vaadake Võru järve ja selle ümbrust

Võru linna tähtsamate vaatamisväärsuste hulka kuulub ka kaunis Võru järv, mis asub linna ääres. Järve ümbruses saab teha jalutuskäike, sõita paadiga või nautida matkasid. Lisaks on järve ümber mitmeid kohvikuid, kus saab süüa head ja odavat toitu.

Külastage Võrumaa Muuseumi

Võrus asub Võrumaa Muuseum, mis on hea valik kultuuriliste võhikute jaoks. Muuseum tutvustab Võrumaa ajalugu ning erinevaid kohalikke traditsioone ja kombeid. Muuseumi külastamine võib olla ka heaks lõunasöögikohaks.

Tutvuge Võru Kandle õppimisvõimalustega

Võru Kannel on fenomenaalne rahvapill, mis on pärit Võrumaalt. Kui mõtlete, mida Võ rus teha, siis võiks kaaluda Võru Kandle õpinguid. Kandleõpetajaiks on siin kohalikud pärimusmuusikud, kes aitavad teil uue pilliga tutvust teha.

Võru käsitöötöökojad

Kui olete huvitatud käsitööst, siis peaksite teadma, et Võrus on mitmeid käsitöötubasid, kus saab ise meisterdada. Siin võrreldes mõne teise linna käsitsi valmistatud käsitöö kohaga, ei pea te veetma mitut päeva ja nädalat värskes õhus töötades, sest Võru on käsitöömeistrite paradiis.

Seiklused looduses

Võrus on palju võimalusi seiklustest looduses osa saada, näiteks sügav kuristik, metsiku olemusega metsad ja palju looduslikke teid. Kui otsite aktiivset puhkust Võrus, võiks paluda ka kohalike giidide abi. Kohalik giid aitab teil mitte ainult linna vaatamisväärsusi üles leida vaid ka seiklusrikkal matkal osaleda.

Võru linnahallis ujumine ja kardisõit

Võru linnas on suur linnahall, kus saab nii ujuda kui ka kardisõitu teha. Huvitav põnev elamus, eriti laste jaoks.

Järeldus

Kokkuvõtteks linnast kõneledes võib öelda, et Võru on väga rõõmsameelne linn. Siin leiavad külastajad seiklusi ja kultuuriväärtusi ning erinevaid ajaveetmisevõimalusi. Kui otsite Võrus tegevusi ja vaatamisväärsusi, siis loetelu on pikk. Isegi kui olete ainult läbisõitjal, tasub peatuda ja avastada Võru linna erilist atmosfääri, mis võib anda suurepäraseid emotsioone pikki aastaid mäletamiseks. Kirjutanud: Meie asutuse töötajad.