Nullkulu

Nullkulu

mida teha võrumaal?

“Mida teha võrumaal?” on küsimus, mis tihti tekib nii kohalikel kui ka turistidel, kes soovivad külastada või elavad Võru maakonnas. Võru maakond on Eestis lõunaosas paiknev ning sinna jõudes leidub palju tegevusi ja vaatamisväärsusi. Selles artiklis annamegi ülevaate, mida Võru maakonnas teha, et kohapeal viibides ei tekiks igavust.

Peale Rõuge, laske loodusel teid võluda

Võrumaal võib leida palju imelisi loodusvaateid. Üks tuntumaid on kindlasti Rõuge ürgorg, mis on Eesti sügavaim koht. Ürgoru külastamine pakub palju erinevaid tegevusi: matkamist, jalgrattaga sõitmist, kalastamist ning sügiseti siinsetest kirsikatest ja mustikatest marju korjata. Rõuge Ürgoru keskuses on võimalik teha ekskursiooni, mis annab ülevaate Rõuge ajaloost, kõneldakse loodusest, räägitakse kohalikest mütoloogiatest ning külastajatele tutvustatakse võikivi, mis on Ürgoru keskuse hoones suureks vaatamisväärsuseks.

Võru maakonnas on veel üks suurepärane koht looduse nautimiseks Väikese ja Suure Munamäe vaatetornid. Eesti kõrgeim punkt, Suur Munamägi, asub Võru maakonna lõunaosas. Siin on mitmeid vaatetorne, kus saab imetleda kaunist loodust ja jäädvustada silmapiirile avanevad maalilised vaated.

Tutvuge kohaliku kultuuriga

Võru maakonnas on palju põnevaid kultuurisündmusi ja tavad, millega tasub tutvuda. Üks neist on Võru Folkloorifestival, mis toimub iga kahe aasta tagant. See festival on üks suurimaid Eestis ja toob kokku paljud külalised nii Eestist kui ka väljastpoolt seda. Festival kestab neli päeva ning see hõlmab rahvakunsti, tantsu, muusikat, kobarnäitetruppe ning kohalikku käsitööd. Lisaks sellele võib väljaspool festivali perioodi külastada Võru folkloorikeskust, kus saab teavet Võrumaa rahvakultuuri kohta.

Tuntud traditsioonlisi sündmusi Võru maakonnas on ka Seto Kuningriigi päevad, mis on iga-aastased sündmused, et edendada Seto kultuuri ja traditsioone. Siin saavad külastajad maitsta kohalikke roogasid, pärlainakudla saia, seto leiba ja kuulata rahvapillimängijaid, kes meenutavad mängides oma vanu lugusid.

Avasta kohalik toidukultuur

Võrumaa on tuntud oma maitsva ja tervisliku toidu poolest. Siinsed restoranid pakuvad maitsvaid roogasid, mida saab vahetult proovida. Võru kesklinnas asub näiteks restoran Hõlm, mis on tuntud oma koduse ja maitsva menüü poolest. Lisaks sellele leiab siit head hinnad ja kena atmosfääri. Lisaks sellele võib külastada põnevaid kohvikuid Võru Roosi kohvik, mis on tuntud omapärase interjööri ning koogivalikute poolest.

Kokkuvõtteks

Võru maakonnas on palju imelisi kohti, mis pakuvad külastajatele põnevaid elamusi. Lisaks loodusvaadetele, kultuurile ja maitsvatele toitudele, on siin ka teisi huvitavaid kohti ja tegevusi. Võru maakond on unikaalne ja tugeva kogukonna alaga vaatamata selle kasvavale populaarsusele on see endiselt puhas, turvaline ja sõbralik koht, kuhu tulla ja uurida, mida teha võru maal. Ei ole kahtlust, et Võru ja selle ümbrus võivad olla üks valdavamaid kultuuri- ja looduskeskkondi Eestis ning siinseid vaatamisväärsuseid tasub kindlasti külastada.

Veel.