Nullkulu

Nullkulu

mida teha vilniuses?

Mida teha Vilniuses

Kas oled mõelnud, kuidas veeta meeldiv nädalavahetus ühes Balti riigis? Tegelikult on Vilnius ainulaadne linn, mis on täis ajalugu, kultuuri ja mitmekesist infrastruktuuri. Siin on tohutult palju asju näha, mida ei saa teha isegi pikema puhkuse ajal. Alustame kõige põnevamate vaatamisväärsustega.

Vanalinn

Vanalinn, kus asub ka Püha Anna kirik, on üks Vilniuse populaarsemaid kohti. Vanalinn ise on UNESCO maailmapärandi nimekirjas ning sellest räägivad paljud Vilniuse turismibrošüürid. Usutavasti ei pea vanalinna ilu kahtlema, kuna see on võimalus sõita ajas tagasi. Linnamüür, Püha Bettise kirik, Adam Mieliuńase kuningapalee, Püha Peteri ja Pauluse kirik ning Gedimino vana kindlus pälvivad kõik tähelepanu.

Gedimino prospektas

Gedimino prospektas on tõenäoliselt peamine ärikeskus Vilniuses. Kuid tuleb märkida, et see on ka suurepärane koht jalutamiseks ja ostlemiseks. Gedimino prospektas on täis kauplusi, restorane ja kaubamaju, millest mõned on ühed suurimad kaubanduskeskused linnas. Gariūnai turg, mis on üks suurimaid linnaturge Leedus, asub ka Gedimino prospektase läheduses.

Kultuurilised vaatamisväärsused

Vilnius on kuulus oma kultuuri poolest, seega on mitmed tema muuseumid ja kunstigaleriid tuntud oma konkreetse asjade järgi.
Moodsa kunsti muuseum ja kaasaegse kunsti keskus tähistavad unikaalset kogemust kaasaegse kunstiga, vastates huvilistele, kes soovivad kogeda midagi uut. Lisaks sellele on Vilniuse ajalugu tihedalt seotud juutide ajalooga, mistõttu soovitan väga külastada Vilniuse juudi muuseumit. Nende muuseumide külastamisel on ka teenetemärk – paljud neist on tasuta või siis väga odavad.

Restoran ja ööelu

Vilnius on ka tuntud selle poolest, et ta pakub laia valikut restorane ja kohvikuid ning neid leidub igasuguse hinnaklassiga. Siin on palju võimalusi nii traditsiooniliste Leedu roogade kui ka rahvusvahelise köögi maitseelamuste nautimiseks. Lühidalt öeldes leiab kõik siin oma lemmiku. Vilnius on tuntud ka oma elava ööelu poolest, mis võimaldab hiliste õhtutundideni väljas pidutsemist.

Kuidas kohale jõuda?

Kui saabute lennukiga, jõuate Vilniusesse rahvusvahelises lennujaamas. Varssavist, Riia ja Helsingist saab otse lennata Vilniusesse. Riia või Varssavi on hea alguspunkt, kui jõuate lennukiga Tallinnast või Helsingist, kuna seal on rohkem võimalusi sobivate lendude leidmiseks. Bussid ja rongid viivad ka Vilniusesse varasematest sihtkohtadest.

Kokkuvõte

Kui olete Vilniuse kord külastanud, siis mõistate, miks see on UNESCO maailmapärandi nimistus. Vilnius pakub kõikidest Balti riikidest kõige mitmekesisemaid atraktsioone. Siin saab teha palju erinevaid asju, olgu siis ajaloo uurimine või ööelu nautimine. Ühesõnaga, Vilniuse külastamine on kohustuslik igale reisihuvilisele.

Veel.