Nullkulu

Nullkulu

mida teha viinamarjadest?

(Märgin ära, et minu emakeel ei ole eesti keel, kuid olen püüdnud artikli kirjutades võimalikult täpse ja arusaadava eesti keele kasutuse poole püüelda. Palun andke andeks, kui peaksin mõnda grammatilist viga tegema.)

Mida teha viinamarjadest?

Viinamarjad on tõeliselt tundlikud viljad, mis eelistavad päikeselist ja soojemat kliimat. Need marjad on täis antioksüdante, vitamiine ja mineraale, mis on meie tervisele väga kasulikud. Kuid mida me võiksime nende viljadega veel peale hakata? Selles artiklis uurime erinevaid võimalusi, kuidas viinamarju tarbida ja kasutada.

Valmista mahla
Viinamarjamahl on suurepärane valik, kui soovid nautida marjade tervislikke omadusi ja toitaineid. Kodus viinamarjamahla valmistamine on üllatavalt lihtne! Vaja läheb vaid marju, mett (soovi korral) ja blenderit. Eemalda marjadest varred ja püreesta marjad blenderis. Seejärel kurna püree läbi sõela või riidelapi. Viimaseks võib maitse järgi lisada tupjuse parandamiseks mett.

Tee viinamarjamaitselist toitu
Kuigi enamasti tarbime viinamarju nii, kuidas need looduses valmis on, võib nendest valmistada ka erinevaid toite. Näiteks on viinamarjade valmistamine salatites väga populaarne, kuid need sobivad ka erinevate küpsetiste valmistamiseks nagu näiteks viinamarjakook, -küpsised või -saiake. Viinamarjade lisamine oma igapäevasesse menüüsse annab meile võimaluse nautida nende toitvaid omadusi ka põnevamatel viisidel.

Valmista punast veini
Punane vein on viinamarjatoodete hulgas kahtlemata üks populaarsemaid. Omaette hobi on kuivatada viinamarju oma aias või valmistada erinevaid veine. Koduveini valmistamine võib olla hariv protsess ja kui see õnnestub, võib see olla ka vürtsikas kingitus sõpradele ja perele.

Koori viinamarjade kasutamine
Viinamarja viljadest saab valmistada ka erinevaid õlisid ja kreeme, mis on eriti kasulikud nahahoolduse jaoks. Oma nahahoolduse toodete valmistamine viinamarjadest võib olla lihtsalt võimalus säästa raha ja tagada teile tervislikuma naha – rohkem looduslikke koostisosi tähendab tavaliselt paremat nahka.

Looduslikud toonikud
Viinamarjadest saab valmistada ka looduslikke toniseerivaid jooke. Viinamarjad on rikkad tervisele kasulike mineraalide poolest ning nende aitab suurendada energia taset ja vähendada stressi. Tee seda järgmiselt: Koori viinamarjad, sega need jääkuubikute, sooda ja kaneeliga klaasist purgis ning nautige maitsvat jooki oma nädalavahetusel.

Viinamarjakasvatus
Viinamarjade kasvatamine oma aias on suurepärane võimalus nautida omamaheld läbi aasta. Lisaks saate rõõmu suurepärastest hooajalistest viljadest. Viinamarja kasvatamine oma aias pole kuigi keeruline: valige sobiv pinnas, headest vaadetest, valgustus jm ning lisage oma aiale struktuuri ja ilu.

Kokkuvõte
Viinamarjad on suurepärased marjad, mis pakuvad meile palju tervistavad kaloreid ja toitaineid ning nende kasutamine erinevates vormides avab ukse uudsete ja põnevate toidukogemuste nautimiseks. Ükski osa viinamarjadest ei pea raisukile minema ja see tervislik marja saab teie toidumenüü lahutamatu osaks.

Veel.