Nullkulu

Nullkulu

mida teha veneetsias?

Mida teha Veneetsias?

Kui külastate Veneetsiat, on teil kindlasti palju külastamisväärsusi, mida vaadata. Linn on tuntud oma kanalite, ajalooliste ehitiste ja rikkaliku kultuuripärandi poolest. Siin on mõned asjad, mida Veneetsias teha.

Kanalireisid

Kanalite kaunid vaated on Veneetsia peamine atraktsioon. Kanalireisid pakuvad võimalust nautida linna ilu ja hõngu veest. Paljud turistid valivad gondli sõidu romantiliseks tegevuseks koos vöödid ja lauludega. Sõit gondliga on suurepärane võimalus nautida vaateid, kuid see on ka üsna kallis võrreldes teiste kanalite sõiduvõimalustega.

Piazza San Marco

Piazza San Marco on Veneetsia kesklinn ja turistide lemmikpaik. See on linnaväljak, mis asub Veneetsia südames. Seal saate imetleda Rooma katedraali, sadamatorni ja Dogeni palee arhitektuuri. Lisaks on seal kohvikuid ja restorane, kus saab nautida jooke ja kohalikku toitu.

Doge’i palee

Doge’i palee on Veneetsia kõige kuulsam ja maalilisem palee. See on osa Piazza San Marco arhitektuurist. Palees on mitu ruumi, kus saab näha ajaloolisi artefakte ja kunstiteoseid. Lisaks saab palees jalutada läbi vangilaagri, kus on säilinud mõned päevakorrad ja mis näitavad, kuidas vangid kunagi elasid.

Santi Giovanni ja Paolo kirik

Santi Giovanni ja Paolo kirik on suurim kirik Veneetsias ja üks Euroopa võimsamaid gootihooneid. Kirikus on rohkem kui 25 haua, sealhulgas linnavõimude juhtide hauad. Kiriku seinad on kaunistatud freskodega, mille autoriks oli Tintoretto.

Murano saar

Murano saar on tuntud oma klaasitööstuse poolest. Siin saab näha klaasivalmistajaid, kes on tuntud oma oskuste poolest. Siitkandist saab ka kaasaegse ja loomingulise klaasi valmistamise kogemuse. Saarel on palju käsitööpoode, kus saab osta klaasnõusid, keraamikat ja muid suveniire.

Biennale di Venezia

Biennale di Venezia on rahvusvaheline kunstinäitus, mis toimub Veneetsias. Näitus on üks kaasaegse kunsti juhtivaid sündmusi. Seal saab näha erinevaid kunstivorme, kaasa arvatud visuaal-, kujutava- ja etenduskunsti. Näitus on pühendatud innovatiivsetele ja eksperimentaalsetele kunstivormidele.

Rialto turg

Rialto turg on Veneetsia suurim turulturg. Seal saab osta kohalikke delikatesse ning proovida erinevaid mereande ja Itaalia juustu. Turul on väga elavat atmosfääri ning see on ideaalne koht kohaliku kultuuri tundmaõppimiseks.

Kokkuvõtteks,

Veneetsia on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi ja kultuuripärandit. Kanalireisid, Piazza San Marco, Doge’i palee, Santi Giovanni ja Paolo kirik, Murano saar, Biennale di Venezia ja Rialto turg on vaid mõned asjad, mida Veneetsias teha. Õige ajastuse ja kavandamise korral võib see turistide jaoks olla üks parimaid reisisi üldse.

Veel.