Nullkulu

Nullkulu

mida teha vastlapäeval?

“Mida teha vastlapäeval”

Vastlapäev on traditsiooniline Eesti püha, mille tähistamine on Eesti kultuuris olnud oluline juba aastasadu. Vastlapäeval on traditsiooniliselt üks peamiseid toiduaineid hernepuder, millega kaasneb omanäoline komme liugu lasta ning kelgutada. Siiski on vastlapäeval palju palju rohkem teha kui lihtsalt kelgutada ja hernepudru süüa. Selles artiklis kirjeldame, mida saab teha, et endale ja oma perele meeldiv vastlapäev korraldada.

Kõnni lumises looduses
Vastlapäeval on eriti ilus loodus. Paks lumikate, külm õhk, päike ja pilved – kõik see annab võimaluse kõndida looduses ja nautida talvist maastikku. Võta pereliikmed või sõbrad kaasa ja jaluta looduskaunites kohtades, näiteks pargis, metsas või lihtsalt endale sobivas kohas, kus saab puhtas õhus liikuda.

Tee lumerajad
Lisaks looduse nautimisele ja jääpallile võib vastlapäeval korraldada endale ja sõpradele lumememmide ehitamise ja kelgutamisega seotud aktiivsusi. Võite proovida näiteks kelgutada erinevatest otsadest, laskuda lumehangest alla kõhuli, teha lumememme ja palju muud. Kujunda endale oma lumerada, mida mööda saaks kelgutada ja külasta seda kogu talve jooksul värske õhu saamiseks.

Külasta väljasõitu
Külma ilma puhul on tore võtta ette väljasõit, näiteks lähedusse kuhugi rabasse või mere äärde. Seal võib teha lõkked ja keeta sooja jooki. Võib külastada ka erinevaid talvemajutusega kohti, mis on külastajatele avatud. Eestis on palju kohti, kus on talvised tegevused ja uued kogemused ja mis sobivad kõigile huvilistele.

Tee oma vastlatort
Vastlapäeval on ka tavaline süüa vastlatorti, mida võid proovida kodus ise valmistada. Kõigepealt tuleb küpsetada kohupiimatainast põhi, seejärel täita see pohlamoosiga ja katta koorekreemiga. Lõpptulemuseks on maitsva maitsega ja hõrgutav tort, mis sobib suurepäraselt vahepalaks kelgutamise ja lumememmide ehitamise vahele.

Vaata filme
Vastlapäeval võib korraldada ka perega filme vaatamise maratoni. Selleks vali välja vastav teema ning kaunista oma kodu vastlatalvise interjööriga – võid kaunistada näiteks tuba ühiste ja vahvate lumefaktoritega või pista aknale vastlakomme. Filme vahepeal saate ka mängida lauamänge ja juua sooja teed või kakaod.

Kokkuvõtteks

Vastlapäev on tore traditsioon Eesti kultuuris ja sel päeval on palju erinevaid tegevusi, mida proovida. Selle artikli näpunäited aitavad teil korraldada endale ja oma perele tõeliselt lõbusa vastlapäeva. Oluline on meie jaoks loodus, seltskond, rõõm ja vastlapäevalihast tervislikud toidud. Teeme looduses matkamist, lumerajade loomist, vatkaritordi valmistamist, filme vaatamist, mängimist jpm. Loodame, et meie näpunäited aitavad teil korraldada nauditava vastlapäeva.

Veel.