Nullkulu

Nullkulu

mida teha varssavis?

“Mida teha Varssavis” – Selles Euroopa linna külastamine on üks unustamatu seiklus igale reisihuvilisele – alates Pullman hotellist kuni linna ajaloolise kesklinna. Varssavi on Poola pealinn, mis on muutunud suureks turismi sihtkohaks tänu rikkalikule ajaloole, kultuurile ja kaasaegsele infrastruktuurile. Selles artiklis vaatleme parimaid tegevusi, mida Varssavi külastades on pakkuda.

Vana Kaubaturg

Vana kaubaturg, mis tuntud ka kui Praga linnaosa, on suurepärane koht, kus vaadata, mida uut ja huvitavat on Varssavis. Turul on mitmeid kaupluseid, mis pakuvad rikkalikku valikut tänava- ja linnakaupade valikut. Tänavatoit on samuti suurepärane. Siin saab endale proovida mitmeid poola spetsialiteete, omasoodu köögivilju, magustoite ja isegi käsitööõlut. Kui soovite kaasa võtta midagi originaalset, siis võite osta mistahes sisustusobjektidest või vanaaegseid kellasid, alates suurtest tükkidest kuni väiksemate memorabilieni välja.

Varsavvsky zoo

Loomaaed on ideaalne koht, kus lõõgastuda ja vaadata erinevaid loomi lähedalt. Varssavi loomaaed on koduks suurele hulgale liigile – alates troopilistest papagoidest kuni metsikute kiskjateni välja. Seal on ka võimalik kohtuda kohalike looduskaitsealade esindajatega ning saada tuttavaks puukooli loomadega. Täiskasvanutele ja lastele pakuvad nad süvenemisprogramme, mis annavad võimaluse õppida ja teada saada erinevatest loomadest.

Varsavsky Kuningaloss

Varsavski Kuningaloss asub Warszawi vanalinnas ning kujutab endast üht Varssavi peamist vaatamisväärsust. Kuningaloss oli kunagi Poola kuningate elukoht ja sellel on rikkalik ajalugu. Lisaks saate imetleda huvitavaid kunstiteoseid ja struktuure ning nautida suurepärast vaadet linna ja Vistula jõele.

Varssavi Palað

Varssavi Palee on suurepärane koht Poola kultuuri ja ajaloo uurimiseks. See on väga oluline muuseum, kus saab osa võtta mitmetest näitustest, mis kujutavad endast tõelist Poola kultuuri. Palee ja selle sisustus on hästi restaureeritud ning tasub kindlasti külastamist.

Varssavi Ülikool

Nagu kõigil suurtel linnadel, on ka Varssavil oma ülikool. See ülikool asutati 1816. aastal ja on tänaseks päevaks Ukraina suurim ja prestiiþikaim ülikool. See on hästi varustatud ressurside ja seadmetega ning pakub rikkalikku akadeemilist rikkust, kellel on huvi õppida ja teada saada rohkem Poola kultuurist.

Chopini muuseum

Kõikidel kultuurihuvilistel tasub kindlasti külastada Chopini muuseumi. Muuseum asub Chopini sünnikohas ja see on hea koht, kus saate tundma õppida tõelist klassikalist muusikat. Muuseumis on palju näitusi ja teisigi programme, struktureeritud kohaliku keele võimalustega, et saaksite paremini aru, kes Chopin oli ja milline oli tema ajalugu.

Łazienki park

Łazienki park on suurepärane koht, kus keerata aeg maha ja lõõgastuda. Park on kujundatud XVIII sajandi poolt ning sellest on kujunenud erinevate linnaelanike ja ka turistide seas üks lemmikpaik. Łazienki park on koduks paljudele erinevatele liikidele ning seal saab näha kasvamas mitmesuguseid puud ja põõsaid. Park on ka kuulus oma silmapaistvate arhitektuuriliste vaatamisväärsust ja akveduktide järgi, mis moodustavad ühe linna olulisemaid linnaparke.

Varssavi on linn, kuhu tuleks vähemalt korra elus külastada. Tänu oma rikkalikule ajaloo, kultuurile ning kaasaegsele infrastruktuurile on Varssavi tõeliselt üks ilusamaid Euroopa linnu. Tänu nendele valikutele on kindlasti palju erinevaid asju, mida Varssavis vaadata ja teha.

Veel.