Nullkulu

Nullkulu

mida teha valgamaal?

Mida teha Valgamaal?

Kas oled kunagi mõelnud, mida teha Valgamaal? Kui jah, siis oled õiges kohas! Valgamaa on Eesti kaunis maakond, mis pakub mitmekesist tegevust ja avastamist. Siin on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi igas vanuses inimestele. Alates ajaloost kuni kultuuri ja looduse võlude ning aegade lõpuni, on Valgamaal alati midagi huvitavat.

Ajaloost huvituvatele: Otepää linnus ja Sangaste loss
Valgamaal on kõikjal palju ajaloolisi paiku, kuid kaks neist on eriti tähelepanuväärsed: Otepää linnus ja Sangaste loss. Otepää linnuse varemed asuvad Otepää vaikses ja kaunis linnas. See oli kunagi elava turvaga linnus, mis ehitati sajandil. Sangaste loss paikneb keset imelist metsa ja järvi Lõuna-Eestis. Kui olete ajaloohuviline, ei tohiks te neid kahte vaatamisväärsust vahele jätta.

Looduse võlud
Valgamaa on koduks ka paljudele ilusatele looduslikele ümbruskondadele, mis sobivad hästi väljas veetmiseks. Otepää ümbrus on tuntud oma suusaradade poolest, mis sobivad hästi nii algajatele kui ka kogenud suusatajatele. Suvel võib matkata ümbritsevas metsas või joosta järve ääres. Teine kaunis koht on Taevaskoja matkarada, kus saate nautida imekaunist loodust ja matkata mööda jõeäärset teed.

Kultuurilised vaatamisväärsused
Valgamaal on palju kultuuri vaatamisväärsusi, mis räägivad loo selle piirkonna ajaloost ja kultuurist. Vanaõue külastamine, mis on väga populaarne kohalike hulgas, on üks neist. Siin saab külastaja tutvuda killukese selle piirkonna koduloomusest ja kuulata huvitavaid lugusid. Samuti on Valgamaal mitmeid kirevaid kultuurisündmusi aastaringselt, mis võiksid huvi pakkuda.

Sportlikud ja seikluslikud tegevused
Valgamaa on paradiis neile, kes armastavad sporti ja adrenaliini. Siia kuuluvad ratsutamine, rippuv sild, matkaradade jalgrattasõit ja Adrenaliin Arena Otepää, mis pakuvad mitmesuguseid võimalusi, et nautida imelisi seiklusi.

Valgamaal viibides saate teha kõikvõimalikke tegevusi, alates ajaloohuvist kuni seikluseni. Valgamaa on oluline osa Eesti kultuuriloost ja kui olete huvitatud selle maa ajaloost ja kultuurist, siis peaksite kindlasti reisi planeerima juba järgmiseks nädalavahetuseks. Teie reis saab olema tunduvalt täiuslikum, kui tutvute läbi Valgamaa ilusaks muutva lõputute tegevuste ja seiklustega.

Veel.