Nullkulu

Nullkulu

mida teha unetuse korral?

Mida teha unetuse korral?

Unetuse kogemine võib olla väga stressirohke, eriti kui see juhtub sageli. See võib viia väsimuseni, ärrituseni ja halvadest unemustritest saab kergesti järjekindel probleem. Kuigi mõnikord võib unetus olla meditsiiniline seisund, võib see mõnevõrra olla ka elustiili või harjumuste küsimus. Siin on mõned näpunäited või meetodid, mis tõenäoliselt aitavad teil magada õhtuti paremini.

Kohanda oma keskkonda

Unetusega toimetulekuks on üks esimesi samme oma une keskkonna kujundamine õigesti. Öösel saavutavad inimesed kõige paremini rahu ja lõõgastavad, kui nende keskkond toetab seda. Niisiis, vali oma magamistoa asjad hoolikalt.

Vali madrats ja padi, mis sobivad sinu kehale

Une mugavus ja kvaliteet sõltuvad paljuski madratsi ja padja kvaliteedist. Liiga vanad või liiga pehmed madratsid või padjad, mis oma toetust on kaotanud, ei aita sul magada. Vali kõrge kvaliteediga madrats ja padi, et saaksid nõuetekohaselt toetada oma keha ja tagada korralik uni.

Hoolitse temperatuuri eest

Meie kehatemperatuur langeb magamise ajal tavaliselt mõnevõrra. Seetõttu on oluline, et magamistoas oleks hea õhuringlus, ja temperatura oleks mugav, kui märkad, et oled liiga kuum või liiga külm, siis pead mõõtma temperatuuri ja seda vastavalt korrigeerima.

Kasuta magamistoa pimedust

Tumedas ja vaikses keskkonnas saab aju kiiremini magama minna. Kasuta seetõttu pimendavaid kardinaid või variante, et magamistuba oleks pimedam ja rahuolevam. Samuti võib abi olla müra summutajatest, et vähendada välismüra magamistoas.

Organiseeri oma harjumused

Paljudel inimestel on raske magama jääda tänu oma keha harjumusele või lihtsalt unerežiimile. On oluline, et säilitate une kvaliteeti, näiteks lühendate päevast und, võtate kohvi ja alkoholi aeglasemalt või reguleerite oma unerežiimi. Mõned näpunäited une optimeerimiseks:

Ära joo alkoholi

Paljud inimesed usuvad, et alkohol aitab neil magada, kuid tegelikult on just vastupidi – alkohol häirib magamiseks vajalikku režiimi. Kui juua enne magamaminekut suurel hulgal alkoholi, on võimalik magada kiiremini, kuid uni on lühema tähtajaga ja kvaliteet halvem.

Jäta kofeiinikas toidud ja joogid välja

Nõrgendab närvisüsteemi ja võimendab unetust. Kofeiinis sisaldavate jookide viimase tarbimise ajastamine varahommikule või lõunale aitab unustama jäämist hiljem päeval.

Vähenda päevane uinak

Päevane uinak võib aju- ja kehakella segada, mis raskendab sinu võimalusingi öösel magama jäämiseks. Jäta uinaku kulutamine ainult lühikese kumeva faasi jaoks või jäta hetkel lausa vahele.

Reguleeri oma päevakava

Kui sa ärkad ja magad alati kellaaja kohta kindlatel aegadel, saab aju harjumuseks ka päeval paremini piisavalt lõõgastavaid hetki ehitada, hoolimata kohustustest, stressist ja vähem huvitavatest ülesannetest ja hetkedest.

Harjuta oma meelt ja keha lõõgastama

Lõõgastumine võib olla mõnest inimesest hästi välja õpitud käitumine, kuid paljudele inimestele on see keeruline ja suurenenud stressi tekkel keeruline. Lõõgastumistehnikad nagu meditatsioon, sügav hingamine ja lõdvestumisharjutused võivad aidata suuresti, aidates aju stressi leevendada ja kogu kehale lõõgastust viia.

Meditatsioon

Võimalus hingamise ja keskendumise abil põnevust vallandada, aitab inimestel rahuneda ja lõõgastuda, aidates seetõttu magada. Jälgimisharjutuste temaatika võib aidata inimestel vähendada stressi ja rahuneda ning kingi anda patoloogia pingeliste tunnete tekke alandamiseks.

Hingamisharjutused

Hingamistehnikad võivad aidata teil keskenduda ja vabastada pingeid, sest need sunnivad teil aktiivselt hingama. Ainult paar minutit hingamisharjutuste tegemist võib aidata lõõgastuda.

Lõdvestumisharjutused

Lõdvestumisharjutused võivad aidata inimestel lõõgastuda, keha osade pinget leevendada ja vaimse rahu võimaluse loomise kaudu uinumiseks maandada. Paljud lõdvestumisharjutused hõlmavad lõõgastavat heli, harjutust, mis on läbinisti mürale keskenduv, kuid samal ajal kaduvale mõtlemisele tähelepanuvälja suuname, et magama jäämiseks pead harjutama sujuvamalt ja rahulikumamalt.

Lõppmõtted

Unetus on tavaline probleem, kuid seda on võimalik lahendada. Kohanda oma keskkonda vastavalt oma mugavusele, reguleeri oma harjumusi, praktiseeri lõõgastumist ja siis tõenäoliselt magad paremini. Kui uneprobleemid siiski jätkuvad, siis on soovitatav rääkida arstiga erinevate võimaluste ja lahenduste osas.