Nullkulu

Nullkulu

mida teha ülekasvanud kurkidega?

Mida teha ülekasvanud kurkidega: Lihtsad nõuanded kurgiaia hoolduseks

Kas oled kunagi jäänud tühjade kätega oma kurgiaiast, kuna kurkide kasv ei vastanud ootustele? Või äkki sul on käsil esimene katse kurkide kasvatamiseks ja tunned end veidi eksinuna? Pole viga, sest selles artiklis anname lihtsaid nõuandeid, kuidas saada kurgiaiast maksimaalset saaki.

Enne kui sukeldume nõuannetesse, vaadake üldpilti, et saaksite oma tegevusi paremini planeerida. Kurgid on suurepärased taimed, mis armastavad päikest ja soojust, kuid mitte niiskust. Kuna kurgid on kahjuritele üsna vastuvõtlikud, soovitame istutada neid koos rosmariini või oreganoga, kuna need eemaldavad kahjurid.

Vali õige sort

Iga kurgisort on erinev ja sobib erinevatesse tingimustesse, seega veenduge, et olete valinud õige sordi vastavalt oma aia tingimustele. Pea meeles, et õige sordi valimine on oluline kurgi kasvu jaoks ning selle tagamiseks, et teie saak oleks maksimaalne.

Kasta korralikult

Kastmine on kurgi kasvatamisel äärmiselt oluline, kuna kurgid armastavad palju vett. Kuid peate olema ettevaatlik, sest liigne niiskus võib võtta kurgidelt maitse ja tekitada haigusi. Seepärast soovitame kastmist teha hommikul või õhtul, et vältida niiskuse kogunemist.

Kontrollige mullaniiskust

Kurgid armastavad kohevat mulda piisava õhu juurdepääsuga. Seepärast peate tagama, et muld oleks piisavalt märg, kuid mitte liiga märg, et see muutuks soiseks. Enne kastmist veenduge alati mulla niiskuse tasemes.

Väetamine

Kurgi viljakasvatuse saamiseks peate regulaarselt väetama. Soovitame kasutada orgaanilisi väetisi, näiteks sõnnikut või komposti, kuna need toitained on kurkidele loomulikumad ning ei põhjusta võimalike keemiliste kõrvalmõjusid.

Kaitsege kurke kahjurite eest

Kuidas kaitsta kurke kahjurite eest? Üks parimaid meetodeid on istutada kurgid koos maitsetaimedega nagu basiilik, piparmünt, till või petersell. Harilikult kasvavad klassikalised kurgisordid ja maitsetaimed suhteliselt hästi koos ja toetavad üksteist.

Koristage oma kurgid õigel ajal

Kui kurgid on liiga kaua peal, hakkavad need loomulikult lõhestuma ja muutuvad ebameeldivaks. Seepärast ärge laske neil liiga kaua aias olla. Koguge kurke regulaarselt, kuna nad kasvavad kiiresti ja järk-järgult. Alati tuleb jälgida vilja suurust ning värvi – kui need saavutavad piisava suuruse, peavad nad koristatud saama.

Pane tähele temperatuuri

Võib öelda, et kurgid on temperatuuritundlikud taimed. Sel põhjusel peate hoolikalt jälgima ilmastikuolusid. Kui ilm on liiga kuum, on kurgid näljased ja nad hakkavad probleeme tekitama. Seepärast veenduge, et kurgid oleksid varjus ja kastetud, et need ei jääks liiga kuumaks.

Lõika oksi korralikult

Kurgid kasvavad suhteliselt kiiresti ning seetõttu tuleb neid regulaarselt kontrollida. Võimalusel eemaldage kõik kurgi oksad, mis pole vajalikud, ning saadete taime energia arenguks ühtlasemalt. Samuti aitab õige oksade lõikumine saavutada suurema koguse vilja.

Järeldus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui istutate õige sordi, tagate piisava niiskuse, temperatuuri ja väetamise, koristate oma kurgid õigel ajal ja kasutate looduslikke kaitsemeetodeid, siis on maksimaalne saak praktiliselt tagatud. Äärmiselt oluline on meeles pidada, et kurgid on tundlikud taimed ning nende kasvu võib negatiivselt mõjutada vale kasvatamismeetod. Rakendades neid lihtsaid nõuandeid, annavad teie kurkide aiad teile parima võimaliku saagi.