Nullkulu

Nullkulu

mida teha tuulehaugist?

Mida teha tuulehaugist?

Tuulehaugi püüdmine võib olla keeruline, kuid ka väga lõbus ja rahuldust pakkuv. Kuid kuidas saada kätte piisava koguse tuulehaugi ja mida teha sellest kõigest? Seda artiklit lugedes saate vastused neile küsimustele ja rohkemgi veel.

Mida kujutab endast tuulehaugi püük?

Tuulehaugi püük on kalastamise vorm, mida tavaliselt harjutatakse rannikualadel, kus tuulehaug tavaliselt elab. See suur kala võib olla ka üsna päris kaval ja osav, mistõttu on oluline teada, kuidas seda püüda ja mida sellest saada.

Kuidas tuulehaugu püüda?

Tuulehaugi püüdmiseks vajate esiteks kvaliteetset kalapüügivarustust. Selleks sobib mitmesugune varustus, sh pinnakalastuse landid ja õnged, spinning landid ja õnged ning jigipeajad koos peibutistega. Oluline on kasutada haugile sobivaid peibutisi, näiteks lantide, usside ning söögikala peibutisi.

Samuti on oluline valida õige püügikoht. Tuulehaug elab tavaliselt ranniku lähedal või saarte ümbruses, kus veepõhi on puruv kivine või liivane. Sarnase pinnase leiad enamasti suuremate järvede lõuna- ja põhjapoolsetest kraavidest ja ojadest. Kala püüdmiseks on parimad päevad enne torme ja jahedamates ilmades, mil tuul ei ole nii tugev.

Mida teha tuulehaugiga?

Kui olete tuulehaugi kätte saanud, on oluline teada, mida sellega edasi teha. Kuna tuulehaug on suur kala, ei ole seda lihvida ja tarbida sama moodi nagu tavaliselt kalu. Selle asemel tuleks seda kasutada kalasuppides, hautistes, kalapallides, pastades ja pajaroogades.

Kala saab valmistada ka suitsukalana, mis on mõnus suupiste või lisand paljude roogade juurde. Selleks soovitame kala filletada ja seejärel töödelda. Vürtside lisamine parandab suitsukala maitset.

Kokkuvõtteks

Tuulehaug on suur kala, mis võib oskusliku püügiga pakkuda suurt rõõmu kalamehele. Selleks on oluline teada, milline varustus sobib selle kala püüdmiseks ja kus kala leida. Lisaks on oluline teada, mida tuulehaugiga edasi teha, kasutades seda erinevate roogade valmistamiseks. Nii saab tehtud kala maksimaalset kasutamist ja nautimist.

Veel.