Nullkulu

Nullkulu

mida teha toilas?

Mida teha töölas? Kuidas toime tulla raske ja pingelise töökeskkonnaga

Tööl on meie elus oluline roll ja enamasti on see meie peamine sissetuleku allikas. Tööd tehes veedame me päevad läbi oma kolleegide ja ülemustega ning tihtipeale on see keskkond väga stressirohke, kuigi me seda sageli ei teadvusta. Kuidas aga toime tulla tööstressiga? Kuidas teha oma tööd tõhusamalt? Mida teha, et tööelu oleks rahuldust pakkuv ja produktiivne?

Võta endale aega
Me kõik teame, et töö on oluline ja sageli esimesena langeb meie elus kõik muu, et saaksime teha tööd veel rohkem ja veel paremini. Selleks, et aga produktiivsuse tõstmisel edu saavutada, on hädavajalik ka aega enda jaoks võtta. See tähendab, et tuleb õppida töö- ja eraelu vahelise tasakaalu leidmist.

Tööplaani koostamine
Olles aja enda jaoks välja võtnud, on järgmine samm tööplaani koostamine. See võib hõlmata nii tööülesannete prioriteetide seadmist kui ka ajakava koostamist. Tööplaan võimaldab sul tööaega paremini organiseerida ning tõsta nii produktiivsust kui ka motivatsiooni.

Tööpauside tegemine
Meil kõigil tuleb aeg-ajalt ette päevi, mil töö sujub alla igasuguse kriitikapiiri. Selles olukorras on parim lahendus teha tööpaus ning võtta minut või paar aega, et pea lihtsalt tühjaks teha. See aitab lõõgastuda ja tööle naasta uue jõuga. Samuti on oluline teha regulaarseid pisut pikemaid pause, et oma jõudu taastada.

Töötasandi seadistamine
Töökoha füüsiline keskkond võib samuti mõjutada su produktiivsust. Seega on oluline töötasandi seadistamine. Hea valgustatus, mugav istekoht ning vajalikud töövahendid aitavad leevendada stressi ja muuta töö meeldivamaks.

Treenimine
Regulaarne treenimine aitab tugevdada nii füüsilist kui ka vaimset tervist. See omakorda mõjutab positiivselt motivatsiooni ning produktiivsust. Võta endale aega regulaarsete treeningute jaoks ning juba mõne nädala pärast märkad sa positiivseid muutusi.

Meeskonnatöö
Meeskonnatöö on efektiivne viis nii motivatsiooni tõstmiseks kui ka produktiivsuse suurendamiseks. Meeskonnatöö võimaldab vajaduse korral eesmärke jagada ning kogu meeskonnal efektiivselt töötada.

Hoidu stressist
Töökeskkond võib sageli olla väga stressirohke. Selleks, et tööstress ei mõjutaks sinu vaimset tervist ja su produktiivsust, on oluline õppida stressiga toime tulema. Selleks võid proovida erinevaid lõõgastusmeetodeid, meditatsiooni või lihtsalt aja endale võtta, et mõelda rahulikult ning elu üle mõtiskleda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tööd teeme me kõik ning tihti ka rohkem, kui me tegelikult suudame. Siinkohal on oluline leida tasakaal oma töö- ja eraelu vahel, õppida stressiga toime tulema ning tõsta motivatsiooni ja produktiivsust. Loetletud näpunäited on igaühele lihtsalt järgitavad ning kui järjekindlalt pingutada, on see kindlasti ka edu tagav.

Veel.