Nullkulu

Nullkulu

mida teha tartus?

Mida teha Tartus: Kuidas veeta aega Eesti suuruselt teises linnas

Tartu on Eesti üks ilusamaid ja kultuuriliselt rikkamaid linnu. Pakkudes külastajatele nii ajaloolisi kui ka kaasaegseid vaatamisväärsusi, on see linna üks paljudest põnevatest sihtkohtadest. Siin on mõned ideed selle kohta, mida teha Tartus, kui olete valmis avastama seda unikaalset ja põnevat linna.

Alustame ajalooga….

Tutvuge ajalooga

Tartu on tuntud oma ajaloo poolest, mis ulatub tagasi sajandisse. Tartu ülikool on Euroopa üks vanimaid ülikoole, mis asutati 1632. aastal. Juba alates algusest peale on kõikjal Tartus ajalugu ümbritsev. Ideaalne koht nende uudishimulikele ajaloohuvilistele, kes soovivad Eesti ajalugu rohkem tundma õppida.

Tartu linnamuuseum

Tartu linnamuuseum on suurepärane koht, kus saate õppida Tartu linna ajaloost. Rikkalikku ajaloolist kogu saab külastada, mis sisaldab fakte, esemeid ja mälestusi Tartu ajaloost. Tutvuge ülikooli ajalooga, saate teada, kuidas tartlased elasid läbi Teise maailmasõja või näha, kuidas on muutunud linn aja jooksul. Kindlasti väärt külastamist!

Tähtsad ajaloolised vaatamisväärsused

Kuigi Tartus on nii palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, on mõned neist eriti tähtsad. Kindlasti ei tohiks jätta vaatamata Tartu Toomkirikut, mis on üks vanemaid hooneid Tartus ning tuntud keskaegse arhitektuuri poolest. Uhke Pirogovi platsi ilus ajalooline hoonetekompleks paikneb Toomkiriku vahetus läheduses, kus saate lähemalt uurida klassikaliste barokkhoonete, näiteks Tartu Ülikooli peahoone ja vana raekoja ajalugu.

Veemõnud

Tartus leidub palju põnevaid veega seotud atraktsioone, kus veemõnud saavad kõik osalejad. Tartu raekoja platsil asuv nn “Vaga Mama” purskaev, tuntud ka kui “Nunna purskkaev”, on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi vanalinnas. See imeline purskkaev lõbustab külastajaid iga veerandtunniga.

Kui otsite tegevust veidi seikluslikumat, siis äärmussportlased võivad nautida kanuusõitu Emajõel, mis on võimalikud korraldada koos koge ekskursiooniga.

Loodusmatkad

Tartu ja selle ümbruskond on tuntud oma kauni looduse poolest. Loodusfännide jaoks on Emajõgi kahtlemata suurepärane prioriteet väljas säutsumiseks ja kanuusõiduks, kuid ka asulast väljaspool on riigi suurim arv parki, jõgede ja järvedega Tutvuge Emajõe Suursoo looduskaitsealaga, Palupõhja looduskeskusega ja Annelinna metsade ja rohelusala või Valgesoo matkarajaga. Loodusest ning selle võrratust ilust kogete kindlalt lähemalt!

Tartu elava ajalooga koht

Tartu ülikooli linnak

Tartu Ülikool on tuntud oma suurepärase akadeemiliste traditsioonide, uuringute ja edukate lõpetajate poolest. Ülikooli peahoone ja arhitektuur saab kohe silmanähtavaks, kui astutakse linnakusse sisse. Üldtuntud on, et siin on võimalik kohtuda selgeltnägijate, miljonäride ja teadlastega ning usume, et siin on ka meie tulevikus kujunemas järgmised grandid Nobel auhinna võitjad.

Tartu kesklinn

Tartu kesklinn on vilgas koht kohalike ja turistide meelispaigaks. Siin leidub uusimaid kaubanduskeskuseid, kohvikuid ja baare kõikjal. Sobib ideaalselt niisama jalutamiseks ning maitseaineks rahvusvaheliste söökidega tutvumiseks.

Tartu kunstimuuseum

Tartu kunstimuuseum asub vanalinna muuseumikompleksis. Muuseumi kogud sisaldavad kõike vana ja kaasaegset kunsti: maale, figuur- ja dekoratiivpõlde, skulptuure, fotograafiaid ja maavärinaid. See suurepärane koht annab külastajatele hea ettekujutuse Tartu kunstist ning selle muutustest ning arengutest läbi aastate.

Kokkuvõte

Kas te planeerite väikese ekspeditsiooni Tartusse? Nagu näha, on valikuid kohtade külastamiseks küllaga. Soovitame teha ajalooga tutvust ning puhata looduses, ning finaalis hea eine vaatepildile tsivilisatsioonina tutvumiseks baarides/kohvikutes – kõik see kokku teeb Tartu linnaomaseks ja unustamatuks kogemuseks.

Tartu on rikkaliku ajalooga ning kaasaegse linna omadusi ühendav tõeline pärl Eesti turismimaastikul. Kas teil on soovitada veel mõnda linnas katsetamist väärivat kohta? Võib-olla teie leiud on järgmiste linnakülastajate jaoks suunavad. Head avastamist!