Nullkulu

Nullkulu

mida teha tartus täna?

Meie igapäevaelu võib olla sageli monotoonne, mistõttu võib tekkida soov veeta päev Tartus, kus on palju huvitavaid tegevusi. Kas vajad mõningaid ideid, mida Tartus täna teha? Oleme koostanud loendi 20-st kohast, mis võivad olla sobivad sulle ja su sõpradele.

Tartu kunstimuuseum

Tartu kunstimuuseum avati 1940. aasta sügisel ja see oli esimene omalaadne muuseum Eestis. Muuseumil on ajalooline ja kaasaegne kunstikogu, samuti palju näitusi, mille peamine eesmärk on tutvustada Eestis elanud kunstnike teoseid. Muuseum asub Tartu Raekoja platsil, vanalinnas ning on avatud iga päev peale esmaspäeva.

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Tartu Ülikooli botaanikaaed on vanim teadusasutus Eestis, mis on loodud ilutaimede kasvatamiseks. Sa võid külastada aeda iga päev ja avastada suurel hulgal taime- ja loomaliike maailma eri paikadest. Botaanikaaed on suurepärane koht lõõgastumiseks ja värskes õhus viibimiseks.

Ahhaa teaduskeskus

Ahhaa teaduskeskus asub Tartus ja on Eesti suurim kätega katsutavate eksperimentide teaduskeskus. Seal on palju huvitavaid eksponaate ja võimalusi erinevate fenomenide katsetamiseks. Ahhaa teaduskeskus sobib igas vanuses külastajatele.

Tartu Ahhaa kino

Tartu Ahhaa kinokompleks pakub kõrgeima kvaliteediga vaatamisväärsusi erinevates teatrites ning on nii noorte, täiskasvanute kui ka laste jaoks suurepärane harrastuskoht.

Suusarajad

Kui oled talisportide fänn, siis Tartus on isegi siis palju tegevusi. Siin leidub suusaradu igat tüüpi mägismaastikest ning mõned neist on lahutamatud tõeliste suusaharrastajate jaoks.

Tartu Loomemajanduskeskus

Tartu Loomemajanduskeskus on suurepärane koht erinevate kunstnike, muusikute, stsenograafide ja teiste vabakutseliste professionaalide jaoks, kes otsivad järgmisele tasemele tõusu. Keskus võõrustab sageli esitusi, näitusi ja tööstusharuüritusi.

Tartu Loodusmaja

Tartu Loodusmaja on loodushuvilistele mõeldud maja, kus on võimalik uurida Tartumaa loodust ja keskkonda, õppida uusi asju ning saada teavet huvitavate loomade ja taimede kohta.

Tartu Ülikooli Muuseum

Tartu Ülikooli Muuseum on avatud kõikidele haridushuvilistele ja ajalooentusiastidele, kes soovivad teada ülikooli ajaloost ja võimalustest, mis on tulnud Tartu Ülikooli poolt läbi aegade. Muuseumi näitused kajastavad rikkaliku ajalugu, mis ulatub nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti ajaloo algupäraeni.

Tartu Hanemaa reservaat

Tartu Hanemaa reservaat on veel üks tore koht, mille valimiseks tasub külastada Tartu. Reservaat on koduks paljudele loomaliikidele ja seal on suurepärased matkarajad, mis tutvustavad läbi erinevate maastike, taimede ja loomade omapära.

Tartu Tähetorn

Tartu Tähetorn on üks vanimaid ja populaarsemaid atraktsioone Tartus. Tähetorn koosneb 12-meetrisest tornist ja observatooriumist, kus on võimalik jälgida taevakehade liikumist. Tähetorn on ideaalne koht romantiliseks õhtupoolikuks.

Emajõgi

Emajõgi on eluksööv jõgi Tartu läheduses ja pakub suurepäraseid võimalusi õuesõppeks, kalastamiseks, aerusõidukiga sõitmiseks, ujumiseks ja parvlaevaga sõitmiseks. Emajõe veed sobivad igas vanuses külastajatele.

Tartu turismiinfo

Tartu turismiinfo on kõigi jõududega pühendunud kõigi külastajate nõustamisele piirkonna objektide kohta. Infokeskuses külastajad saavad teada Tartu ja selle lähikonna paljude vaatamisväärsuste kohta ja valivad endale sobivad toad.

Tartu Loss

Tartu Loss on ajalooline kindlus, mis asub kaunil paigal Tartus. Lossil on iidne ajalugu ja selle ees asub park, kus on suurepärane võimalus istuda ja lõõgastuda. Tartu Loss on populaarne harrastuskoht nii täiskasvanute, laste kui ka noorte vahel.

Tartu Ülikooli hoidla

Tartu Ülikooli hoidla on muuseum, mis rõõmustab igas vanuses ajaloohuvilisi. Siin on erinevaid näitusi, mille peamine eesmärk on tuua välja Tartu inimeste ja rahvaajaloo olulisemad Momendid.

Vabaduse plats

Vabaduse plats on Tartu keskne koordinaadistik ja on koduks paljudele kohalikele üritustele, samuti mitmetele söögikohtadele, kohvikutele ja poodidele. Platsil on suurepärane võimalus jälgida kohalike eluolu.

16. Tartu Ööklubi

Tartu ööklubi on sageli koduks erinevatele pidudele ja üritustele, samuti bändidele ja artistidele. Clubis on suurepärane võimalus õhtu lõõgastumiseks ja sobib igas vanuses külastajatele.

17. Tartu Raekoja plats

Tartu Raekoja plats on koduks heale valikule erinevatest kohvikutest ja restoranidest, samuti kohalikest turuhallidest. Plats on suurepärane koht lõõgastumiseks ja kohaliku elu ilu nautimiseks.

18. Tartu Supilinna muuseum

Tartu Supilinna muuseum on interaktiivne muuseum, kus libistatakse ajas tagasi minevikusupi teema mõelemistel külalistele. Muuseum avab lõbusa ja huvitava kogemuse kõigile, kes on külastanud nii elavat, jäädvustatud kui ka klassikalist Tartu linna supilinnas.

19. Tartu Karlova

Karlova on Tartu linnajaos, mis on rikas ajaloos ja kultuurilises mitmekesisuses. Loodusliku kauni ümbruse keskel, millel on suurepärased jalutusringid ja vaatamisväärsused, on harrastuskoht eriti immutatud ilu ja rahu atmosfäärist.

20. Tartu turg

Tartu turg on suurepärane koht erinevate kaupade ja toitude ostmiseks ning on koduks paljudele kohalikele talunikele, turgudel paikneva tooraine müüjatele ja paljudele teistele väikese kohaliku kaupluse omanikele. Siin on tore ning maitsev võimalus kohaliku toidu ja eluolu tundmaõppimiseks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tartu on Eesti üks mitmekülgsemaid linnu, kus on palju huvitavaid vaatamisväärsusi ning tegevusi igas vanuserühmas. Ükskõik, kas soovid külastada monumente, loodushariduse keskust, muuseumi või lihtsalt jalutada Tartu kaunil vanalinna tänavatel, kindlasti leiad oma kohaga selles imelises linnas.