Nullkulu

Nullkulu

mida teha täna tartus?

Mida teha täna Tartus – kultuuri- ja ajalooalased soovitused

Tartu on Eesti üks kaunimaid ja rikkalikuma ajalooga linnu. Tegemist on kindlasti kohaga, mis pakub külastajatele igas vanuses palju huvitavat ja meelelahutuslikku tegevust. Kultuuri ja ajaloo põhjal tuleb meeles pidada, et selle kauni linna rikkalik ajalugu ja kultuuriline mitmekesisus on loonud suurepärase keskkonna, kus on võimalik nautida palju erinevaid kogemusi. Allpool toodud soovitused aitavad teil korraldada sisukama reisi.

Tartu Ülikooli muuseum

Tartu Ülikooli muuseum on suurepärane koht, kus sukelduda Eesti kultuuri ja ajaloo maailma. Muuseum pakub võimaluse näha ülikooli ajalugu Euroopa keskaegsest universiteedist tänapäevase teadus- ja õppetöökeskuseni. Muuseumis võid nautida arheoloogilisi asju, mikroskoobi kaudu näha praktilist õpet, ja kogeda teaduslikku energiat, mis piirneb teaduslike väljakutsetega.

Tartu toomkirik

Tartu toomkirik on suurepärane näide keskaegsest Eesti arhitektuurist. See on üks Eesti vanimaid kirikuid, mis ulatub tagasi sajandisse ja seda on tuntud ka Tartu dominiikaani kloostri nimena. Kindlasti tasub kiriku torni ronida, et nautida linnavaadet lainepikkusel.

Kohtumaja kellatorn

Kohtumaja kellatorn on veel üks märk Tartu linnast. Tegemist on 18. sajandil ehitatud kellatorniga, mis asub rahu tänava ääres. Kellatorni tippu jõudes võib nautida vaadet Tartu rahulepingu platsile.

Tartu Ülikooli observatoorium

Neile, kes soovivad kaugemalt vaadata, pakub Tartu Ülikooli observatoorium võimalust uurida siinset universumi lõpmatust. See on koht, mis pakub palju silmaringi avardavaid kogemusi ning on asetanud Tartu kauguse kui vaatluspaiga kaardile.

Lisaks eelnevatele soovitustele, tasub kindlasti külastada ka Tartu Batuudikeskust. Veelgi vaimukamaks tegevuseks on karaoke pakkuv salong, kus saate karaoke-laule kaasa laulda. Täiendav väärtus tekib kindlasti ka triviaklubides osalemise võimalusest. Nii et, kui plaanite külastada Tartut, siis kaaluge kindlasti neid soovitusi, et saaksite unustamatu kogemuse.