Nullkulu

Nullkulu

mida teha täna tallinnas?

Mida teha täna Tallinnas: 15 ideed sisukaks ajaveetmiseks

Tallinn on innovatiivne, kaasaegne linn täis ajaloolisi paiku, mis pakuvad palju tegevusi. Kui otsid midagi uut ja huvitavat, siis vaata meie soovitusi Tallinna avastamiseks. Oleme valinud 15 asja, mida võid täna Tallinnas ette võtta ja nendega seletanud ka, miks just need on väärt proovimist.

Tee ekskursioon vanalinnas
Vanalinn on täis ajalugu ja võibolla oled seda juba näinud. Kuid eksperiimendi mõttes võid soetada ekskursiooni, mis juhib sind läbi kohad, mida tavaturistid tavaliselt ei külasta. Tutvu näiteks sajandi tagustest salaelust, kus tegutsesid ohtlikud kriminaalid.

Jaluta mööda merepromenaadi
Muidugi ei ole Tallinn mereäärne linn, kuid ka pealinnas on kena merepromenaad, mis on eriti ilus päikeseloojangul. Täitke oma kopsud värske mereõhuga ja nautige kaunist vaadet.

Maitse head toitu ühes pealinna kohvikus
Tallinn on söögikohtade rohkusega linn. Siinne restoranide pakkumine võimaldab leida igaühele midagi. Külastage mõnd omapärast kohvikut, et saada tunda kohaliku köögi võludest.

Külasta kontserti või etendust
Tallinnas leiad kontserte ja teatrietendusi nii vanas kui ka kaasaegses esteetikas. Vaata programm üle ja leia midagi sobivat oma maitsele. Võibolla leiad ka uue lemmiku kunstivaldkonnas, mida seni ei ole osanud hinnata.

Naudi ilusat vaadet Toompea mäelt
Toompea mägi on imelise vaatega koht, kust avaneb vaade üle kogu Tallinna. Lisaks sellele näete ka kaunist ümbritsevat loodust. Tõenäoliselt leiad siit paraja koha omapäraste fotodega rikastamiseks.

Katseta uut spordiala
Tallinna linnaosadele on rajatud palju spordiareene, kus võid proovida uusi spordialasid. Võibolla on aeg ennast esmakordselt orienteerumisega proovile panna, mõnda ujumisharjutust või laatida bike-park’is.

Külasta loomaaeda
Tallinna loomaaed on suurepärane paik nii suurtele kui ka väikestele. Näita oma lastele erinevaid loomade liike või lihtsalt nautige aega sõprade või perega. Loomaaial on ka lai valik loomi ja linnuliike, mis võivad sulle huvi pakkuda.

Tee jalutuskäik Nõmme metsas
Nõmme on Tallinna suurim linnaosa ja see on tuntud oma metsade poolest. Tee jalutuskäik metsas, võta kaasa suupisteid ja jooke ning naudi loodust. Pealinn onkoha tarviduseta, kus saab olla vabas õhus ja rahulikult aega veeta.

FOTOLOO: Korda jalgrattaringi linnas
Fotoloo formaat tähendab fotode ja teksti nö kombinatsiooni. Kasuta seda võttevõimalust ja roni jalgrattale, et külastada tuntud kohti linna erinevates osades. See sobib ideaalselt argipäevadel, kui soovid seiklusi kuid oled ajahädas.

Jaluta läbi Kadrioru parki
Kadrioru park on üks Tallinna tähtsamaid vaatamisväärsusi. Parki iseloomustab kaunis aiakujundus. Tee jalutuskäik mööda veesilmadest ning olge turisti asemel kohalikud.

Proovi kohalikku käsitööõlut
Kohaliku käsitööõlle nautimine on Tallinnas must. Saada koos sõpradega kohalikus baaris maitsta uusi maitseid. Ei tea, kust alustada? Proovi õllesorte, mis kehastavad Eestit parimal võimalikul viisil.

Avastage Nõvale varjatud kunst
Tallinna lähiümbrus on ka sulle avastamist väärt! Külasta Nõvalt, et näha kunstigaleriisid ja töötubasid. See on otsekui kultuurne oasisk Tallinna uimasel maastikul.

Peida ja leiuta – Tule mängima aardejahti!
Kas oled kunagi proovinud aardejahti? Kui ei, siis on aeg see ära proovida. Hea mäng võimaldab sul koos sõprade või perega põnevaid seiklusi avastada.

Külasta inseneripaika
Inseneripark asub u 10-minutilise autotee kaugusel Tallinnast ja on tervitatav põgenemine linnakärast. Parki on kogutud palju põnevaid masinaid ja esemeid, mida saab katsuda ja uurida. Olgu selleks siis huvitavate linnamaasturitega sõit, veemootoriga matk või mõne mänguasjaga mängimine.

Lõbus mäng Sõprade Seltsis
Sõbrad, kaart, seltskondlikus õhkkonnas mängitud lauamängud. Millenniumsklassikuid on millega katsetada! Ärge alahinnake mängust saadut naudingut.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on Tallinnas palju tegemist – see on kaasaegne ja elav linn, millel on olnud põnev ajalugu. Meie soovitused on vaid tilk meres kõigest sellest, mida Tallinnal pakkuda on. Loodetavasti andis see aga inspiratsiooni, et leida uusi hobisid ja kohti, kus aega veeta. Ihkate ilusat vaadet? Täitke oma kopsud värske mereõhuga! Teid köidavad ajaloolised vaatamisväärsused? Suunduge vanalinna! Isegi kohalikud leiavad, et veel on avastada ja mida õppida oma linnast. Kasuta siis seisakuid, et avastada neid varjatud nurkasid ja koguda enam teadmisi.