Nullkulu

Nullkulu

mida teha tallinnas?

“Mida teha Tallinnas” – Põhjalik giid

Tere tulemast Tallinna, Eesti pealinna! Kui otsid reisi sihtmärki, mis pakub ajalugu, kultuuri, toitu ja põnevaid pildistamisvõimalusi, siis Tallinn on kindlasti koht, mida peaksid külastama.

Selles artiklis jagamegi teiega põhjalikku teavet, et saaksite korralikult tundma õppida seda kaunist linna ja tunda end nagu kohalikud.

Külasta vanalinna
Vanalinn on kindlasti üks tuntuimaid kohti Tallinnas ja samuti üks kõige vanemaid. Tallinna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud ning hõlmab nelja erinevat piirkonda: Toompea, All-linn, Vanalinn, ja Kalamaja.

Vanalinn on täis ajaloolisi hooneid ja sügavaid tänavavalle, mida on huvitav uurida. Kui soovid teada saada Tallinna ajaloo kohta, siis külasta kindlasti Kiek In De Kök muuseumi ja Lennusadamat.

Tutvu kaasaegse kunstiga
Kui oled kunstihuviline, soovitame külastada Kumu kunstimuuseumi. Siit leiad laia valiku kaasaegse Eesti kunsti ja disaini näitusi. Muuseum on nii püsinäituste kui ka ajutiste näituste päralt.

Samuti on Tallinnas palju kaasaegseid kunstigaleriisid ja stuudioid, mis korraldavad põnevaid näitusi. Üks näide on Kai kunstikeskus Kalamajas, mis on seotud koordinaatorkeskusega ja korraldab erinevaid töötubasid ja üritusi.

Maitse kohalikke hõrgutisi
Tallinnas on palju restorane ja kohvikuid, kus saad kohalikku toitu maitsta. Näiteks saad traditsioonilisi Eesti roogi nautida Olde Hansa restoranis, mis on tuntud oma keskaegse interjööri ja atmosfääri poolest.

Kui armastad mereande, siis soovitame külastada restorani “Mere Pärl”. Parimaks valikuks guljašši armastajatele on aga Narva kohvikus. Kindlasti tasub ka külastada Telliskivi loomelinnakut, kus saad nautida erinevaid rahvusvahelisi maitseid ja kultuure.

Külasta looduspargi
Kui vajad keset linna natuke rahu ja vaikust, soovitame külastada Kadrioru parki. See on üks kaunimaid ja suurimaid parke Tallinnas, kus saad jalutada mööda ilusaid alleesid, vaadata roosiaeda ja külastada Kadrioru lossi.

Loodusparkides nagu Pirita ja Rocca al Mare on ka palju avastamist. Pirita ajutisel koletisel on võimalik sõuda ja melanoolilistel jalutuskäikudel puutuda kokku otse loodusega.

Saunaskäik
Kui tahad tunda ennast tõeliselt eestlasena, siis on saunaskäik suurepärane viis kogeda Eesti traditsioone. Tallinna vanalinnas on kesksel kohal ajalooline “Blacksmith’s House”, mis pakub erinevaid saunatüüpe igale maitsele.

Kui soovid elamusterohkemat saunaskäiku, siis tasub vaadata ka Rocca al Mare vesiparki, kus on võimalik rentida saunakabiini ja nautida päikesepaistet basseinis.

Need on vaid mõned näited erinevatest asjadest, mida Tallinnas teha võib. Soovitame teile ka külastada Lennusadamat, Lihula muuseumi, vaadata teatritukse, süüa head toitu ja külastada Narva kohvikut.

Peale linna avastamise ja uute kogemuste nautimise hoidke meeles, et Eestimaa on tuntud ka oma roheliste metsade, liivaste randade ja rahuliku looduse poolest. Kui Teil on aega, kaaluge ka külastust väljaspool pealinna teed.

Kokkuvõtteks peaks see artikkel andma teile mõningase ettekujutuse sellest, mida Tallinnas teha. Meil on siin palju näha ja teha ning loodame, et saabute külla varsti!

Naudi Tallinna!