Nullkulu

Nullkulu

mida teha tallinnas vihmase ilmaga?

“Madalal mängivad pilved, vihma tibutab akna taga ja Tallinn on mähitud halli udusse – see tähendab, et saabub aeg tegeleda siseruumide meelelahutusega. Aga mida teha Tallinnas vihmase ilmaga? Õnneks on pealinnal palju pakkuda ka pilvise ilma korral, alates kunstimuuseumitest ja kontserdisaalidest kuni hubaste kohvikute ja restoranideni. Siit leiad juhiseid, kuhu minna ja mida teha, kui Tallinnale langeb vihmasete pilvede vari.”

Hinga sisse kunstiõhku

Tallinn on täis ajaloolisi ja kaasaegseid muuseume, mis pakuvad huvitavat ja meelelahutuslikku ajaveetmist. Kui soovid teada saada linnas elanud inimeste elu-olu kohta, võid minna Vabamu muuseumi ja uurida Eesti ajalugu ja kultuuri. Samuti võid külastada kaasaegse kunsti muuseumit Kumu ja vaadata näitusi, mis täiendavad pidevalt Eesti kunsti-traditsioone.

Kui tahad proovida midagi teistsugust, soovitame Lennusadama mereväemuuseumi külastada. Näitus annab ülevaate Eesti merendusajaloost ja on mitmekesine elamus kogu perele. Lennusadamas on palju interaktiivseid eksponaate, mida saab ise proovida. Näiteks on võimalik testida oma autojuhi oskuseid simulaatoris või vaadata nõukogude ajalugu hõlmavat filmi.

Lemmikmuuseumite külastamine võib olla pikk protsess, nii et julgustame kasutama sellise võimaluse avanemist ning liikuma aeglaselt, nautides huvitavaid eksponaate.

Vaata filme ja käi teatris

Kui soovid nautida filmikunsti või teatrilavastusi, on Tallinnal palju pakkuda. Apollo kino on linnas suurim kinomaja, kus saab näha nii Hollywoodi filmiklassikat kui ka kvaliteetfilme kogu maailmast. Samuti on võimalik nautida Euroopa filmi valikut arthouse kinos Sõprus.

Teatrihuvilistele pakub Tallinn mitmeid võimalusi. Endla teater, mis asub Viljandis, on Eesti üks juhtivatest teatritest, esitades klassikalisi ja kaasaegseid etendusi nii eesti kui ka välismaa autoritelt.

Lisaks on Tallinnas tänapäeval kaasaegne rahvusvaheline kontserdimaja, mida peetakse kõige paremate kontserdisaalide hulka maailmas. Kampaania eesmärk on esitleda kultuuriväärtuseid, seetõttu on kõik David Oistrahhi ja Tiit Kuumi poolt oma kontserdiks valitud tööd välja näidatud. Kontserdid on korraldatud enamikus olulisemates dramaatilistes saalides üle kogu maailma.

Saa hubasesse kohvikusse ja restorani

Võibolla on mõndadel päevadel parim mõte lihtsalt ilusasse kohvikusse istuda ja nautida sooja kohvi. Tallinnas on erinevaid kohvikuid, mida külastada – alates väikestest sõbralikest kohvikutest kuni kohvikute hiid-nimedeni. Üks uhkemaid kohvikuid linnas on KLÕPS.

Kui kõht hakkab tühjaks jääma, siis on Tallinnas erinevaid toidukohti, saadaval nii traditsioonilist Eesti toitu kui ka rahvusvahelisi roogasid. Kui soovid proovida autentset Eesti toitu, soovitame külastada restorani Põhjala Rand. Kui aga soovid midagi erilist, siis proovi kaasaegseid roogasid restoranis Ö.

Kokkuvõtteks

Tallinn on täis erinevaid valikuid igaks nädalapäevaks. Vihmased ilmad võivad tunduda rünnakuna sinu plaanidele, kuid on loodud selleks, et naasta hubaste kohtade asjade kallale või istuda lihtsalt kohvis. Kunsti, kino ja teatrite ning hubaste kohvikute ja restoranide nautimine on parim võimalus, kui otsite Tallinnas midagi teha, kui taevas on pilves.

Tallinna rünnak võib olla suurepärane aeg ka jaoks, kes soovivad rahulikult aega veeta, ilma et nad miski ära jätaksid. Muidugi, kui vihmase ilmaga saab taas võimaluse küsida, kas Eestis on üldse seda ehtsat talve, kui lund alles ei saja.