Nullkulu

Nullkulu

mida teha tallinnas?

Tallinn on Eesti pealinn ja üks kõige kaunemaid linnu maailmas. Üle saja südalinna hoonete, kaunite parkide ja näiliselt lõputute restoranidega on linnas midagi teha igale maitsele. Siinsed ajaloomeened ja kaasaegsed kultuurisündmused muudavad Tallinna ideaalseks sihtkohaks nii noortele kui vanematele inimestele. Selles artiklis annan Teile ülevaate parimatest tegevustest Tallinnas.

Tallinna vanalinna jalutuskäik

Tallinna vanalinn on kindlasti peamine atraktsioon, kuhu iga turist peaks minema. Tallinna vanalinn on üks Euroopa kõige paremini säilinud ning kauneimaid keskajaloolisi hansekaubalinnu. Vanalinna piirkonnas on võimalik näha palju ajaloolisi hooneid ja käia läbi ka kõige kitsamast tänavatest. Soovitan tungivalt külastada Raekoja platsi ja tõusta ülemistele korrustele, kus on suurepärane vaade vanalinnale. Samuti on soovitatav külastada Toompea lossi, mis oli ajalooliselt Eesti valitsuse iste.

Tallinna Teletorn

Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim hoone, mis asub keset rohelist pargiala. Teletorn pakub ilusat vaadet linna tippu. Kui olete kõrgustes kartlik, on võimalik laskuda alla ja külastada torni erinevaid näituseid.

Tallinna loomaaed

Tallinna loomaaed on koduks enam kui 700 looma- ja linnuliigile, sealhulgas valgehalljänesed, tiigrid ja ninasarvikud. Loomaaed asub Pangapealses, vaid lühikese autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast.

Alexander Nevsky katedraal

Alexander Nevsky katedral on Eesti üks tuntuimaid ehitis, mis asub Toompeal. Katedrali välimus võib jagada arvamusi, kuid üks asi on kindel – see on üks parimatest kohadest, kust saada kaunis vaade Toompea linnale.

Tallinna rannad

Kui soovite nautida räpakat soojust, on soovitatav külastada Tallinna rannasid. Kõige kuulsam rannad on Pirita rand ja Stroomi rand. Pirita rand on neist kahest suurem ja sobib suurepäraselt piknikute pidamiseks, jalutamiseks ja ujumiseks. Stroomi rand on aga lihtsam ja väiksem ning sobib paremini rannavõrkpalli mängimiseks.

Tallinna Linnahall

Tallinna Linnahall on monumentaalne ehitis, mis on ehitatud 1980. aastal olümpiaregati sündmuste ajal. Praegu kasutatakse seda ruumidega ööklubi ja kontserdipaigana. Kui soovite broneerida pileti mõnda sündmusesse, on Linnahall suurepärane koht õhtut veeta.

Tallinna kohvikud

Tallinn on kuulus oma suurepäraste kohvikute poolest. Kui soovite nautida maitsvat kohvi, soovitan koduseid kohvikuid Telliskivi loomelinnakus, kus on palju väikseid kohvikuid, mis pakuvad suurepärast toitu ja kohvi.

Järeldus

Nagu näete, on Tallinnas palju avastada ja nautida. Mul on hea meel, et olete lugenud seda artiklit ja loodetavasti aitas see teid planeerima oma reisi Tallinna. Andke pilk erinevatele kultuurisündmustele, restoranidele ja ajaloolistele kohtadele, mis muudavad teie reisi ainulaadseks ja meeldejäävaks!