Nullkulu

Nullkulu

mida teha soomaal?

Title: Mida teha Soomaal

Kas olete mõelnud, et võiks veeta suvepäevi looduses, kuid teil pole aimugi, kuhu minna? Soomaal on just see, mida vajate. Soomaa rahvuspark asub Lõuna-Eesti suurtes soodes ja metsades. See on unikaalne rahvuspark, mis pakub erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi. Selles artiklis räägime lähemalt Soomaa rahvuspargist ja selle tegevustest.

Soomaa rahvuspark on metsik ja obstruktiivne. See on suur raba, voolavad jõed ja laukad. Rahvuspargis on viis jõge, mis kannavad kõikinde nimesid – Navesti, Raudna, Halliste, Lemmjõgi ja Vigala. Suur jõgi, mida nimetatakse ka Soomaa sõnul, on kohalike jaoks olnud eluline tähtsus, kuna see on neid söötnud, transporditud ja rõõmustanud.

Rääkides tegevustest, on Soomaal palju teha nii üksi kui ka koos sõprade või perega. Kõige populaarsem tegevus on kanuusõit, mis on ideaalne viis jõgede avastamiseks ja rahvuspargi looduse ilu nautimiseks. Kanuusõit on seikluslik ja suurepärane viis end looduse keskel tunda. Lisaks saate pärast pikka matka kogeda soo rahustavat ja rahustavat ilu.

Soomaal on ka palju matkaradasid. Need on juhitud matkarajad, millega saate hõlpsasti navigeerida ja erinevaid objekte avastada. Teekondade läbimine võib olla mõnele inimesele piisavalt keeruline, kuid enamus rajad on sobilikud igas vanuses inimestele. Matkarajad on varustatud sobivate märkide ja teabepunktidega, mis muudavad ekskursiooni lõbusaks ja kergesti juhitavaks.

Kuid need pole ainus tegevus võimalused, mida Soomaa pakub. Samuti saate nautida loodust ja loomariiki. Soomaal elab rohkem kui 30 metsaloomaliiki, sealhulgas metssead, karud, hundid ja ilvesed. Kui olete sellega seotud, võite lisaks kanuusõidule matkata loomade jälgimiseks või osaleda ökoturismi programmides, mis aitavad kaasa looduskaitsele.

Soomaal on ka põnev ajalugu, mitmed ajaloolised paigad muudavad selle koha eriti huvitavaks. Näiteks asub rahvuspargis 1800-ndate aastate keskel ehitatud kaubanduskõrt, mis on ainus säilinud kaarjas kaubanduskõrt Eestis. Lisaks võite külastada ka Soomaa muuseumi, kus on väljas erinevad eksponaadid, mis räägivad Soomaa ajaloost ja elust.

Lõpetuseks ärge unustage Soomaa rahvusparki külastades, et pidage kinni rahvuspargi ja looduse reeglitest ja ettevaatusabinõudest. Peamine on jätta rahvuspark puhtaks ja kaitsta loodust. Kui soovite sukelduda Eesti looduse saladustesse ja nautida maalilisi vaateid ja maastikke, on Soomaa just see, mida vajate. Olete teretulnud kogema looduslikku ja ilusat Eestit.

Veel.