Nullkulu

Nullkulu

mida teha seljavalu korral?

“Mida teha seljavalu korral” – kuidas toime tulla seljavaluga?

Seljavalu on kõige levinum valu inimestel. Erinevad põhjused võivad põhjustada seljavalu, sealhulgas vigastused, vale asend ja haigused. Seljavalu võib tekkida ükskõik millises vanuses ja igas elu staadiumis. Seljavalu üks peamine põhjus on istuv eluviis. Seljavalu on jagatud kaheks: äge ja krooniline. Äge seljavalu tekib äkki ja kestab kuni 6 nädalat. Kui valu kestab kauem kui 12 nädalat, peetakse seda krooniliseks seljavaluks. Kroonilise seljavalu kõrvaldamine võib võtta aega.

Kuidas leevendada ägedat seljavalu?

Võtke valuvaigisteid vastavalt arsti ettekirjutusele. Ärge võtke rohkem tablette kui arst on määranud. Valuvaigistite liigne kasutamine võib põhjustada tugevat kõhuvalu ja pearinglust.

Puhake ja vältige liigset pingutust. Kiiresti taastuda ja vabaneda ägedast seljavalust on oluline anda oma kehale ülejäänud periood. Vältige raskeid ja valusaid liigutusi.

Kasutage külma või kuuma kompressorit. Kui teie seljavalu ei kesta kauem kui 48 tundi, võite kasutada külma kompressorit. Külma kompressorit tuleks kasutada 20 minutit ja siis tuleks teha paus. Kui seljavalu on püsiv, võite kasutada kuuma kompressorit. Kuuma kompressorit tuleks kasutada ka mitte rohkem kui 20 minutit, et vältida kudede kahjustamist.

Treenige selga. Nõuetekohane seljaharjutus võib tugevdada lihaseid ja leevendada valu. Seljaharjutusi tuleks teha vähemalt 2 korda nädalas, kuid enne seljaharjutuste alustamist konsulteerige alati arstiga.

Koguaeg on mõistlik otsida arsti abi kui tekib äge seljavalu. Kui seljavalu kestab kauem kui nädal, on see tugev ja muutub krooniliseks, peate pöörduma arsti poole.

Kuidas vältida seljavalu?

Hoia hea kehahoiak. Siruta selja lihaseid regulaarselt, et vältida valu tekkimist.

Kanna madala kontsaga jalatseid. Kõrged kontsad võivad muuta kehahoiaku, mis võib põhjustada seljavalu.

Tõstke tõsteid korralikult. Kui tõsta raskusi, võtke aega ja tõstke koormus oma jalgade abil, mitte seljaga

Treeni regulaarselt. Treenimine hoiab selja lihaseid tugevatena ja aitab vältida valu.

Kui peaksite leidma ennast kroonilise seljavaluga, on oluline konsulteerida arstiga. Kroonilise seljavalu ravi sõltub valu põhjusest, kuid tavaliselt hõlmab see füsioteraapiat, ravimeid või mõnda muud ravimeetodit. On palju erinevaid ravivõimalusi, mida saab pakkuda kroonilise seljavalu puhul.

Kokkuvõte

Seljavalu on ebameeldiv ja võib pikaajaliselt tüütada. Järgides tervislikke eluviise ja õigeid treenimistehnikaid, saate vältida seljavalu. Kui leiate end valu käes, järgige õigeid ravimeetodeid ja konsulteerige arstiga, et vältida tüsistuste tekkimist.