Nullkulu

Nullkulu

mida teha rumeenias?

Mida teha Rumeenias – reisijuht Rumeenias

Rumeenia on Balkani poolsaare ida ja Musta mere lõunaosa vahel asuv riik. Rumeenia on väga mitmekesine riik, mis pakub reisijatele nii kultuuri, ajalugu, loodust kui ka ööelu. Sellest reisijuhist saate teada, mida teha Rumeenias, millised on parimad paigad külastamiseks ja kuidas valmistuda Rumeenia külastamiseks.

Teema peatükid:

Rumeenia linnad ja vaatamisväärsused
– Bukarest
– Cluj-Napoca
– Ida-Josiaan
– Bran Lossi
– Külastage Transilvaaniat
– Danube Delta

Rumeenia toit
– Mitmekesine Rumeenia köök
– Karjapraad, mida ei tohiks jätta maitsmata
– Mida juua Rumeenias

Mida teha Rumeenias
– Rahvusmuuseum Kunstades
– Dracula palee
– Külastage mõnda Rumeenia lossi
– Päikeseloojangu vaatamine Varnasse rannas
– Viztalu rahvuspark
– Nachtklub
– Romakiud

Kuidas valmistuda Rumeenia külastamiseks
– Kui palju maksab Rumeenias reisimine
– Mida kaasa võtta
– Kuidas saada Rumeenias internetiühendust
– Kuidas taksoga sõita
– Kui kaua peaksite Rumeenias veetma

Rumeenia linnad ja vaatamisväärsused

Bukarest

Paljud turistid nimetavad Bukaresti Rumeenia Pariisiks, kuna see on täis ajalugu, kultuurilist mitmekesisust ja kaasaegset elu. Kui otsite linna, millel on kõik, siis Bukarest on teie jaoks õige valik.

Bukaresti üks kõige tuntum vaatamisväärsus on Kuulsuste Alley, kus on kujusid Rumeenia armastatud kuulsustest. Võite nautida ka külastamist Cismigiu pargis, kus on üks ilusamaid paiskid maailmas.

Cluj-Napoca

Cluj-Napoca on Rumeenia suuruselt teine linn ja üks kõige kaasaegsemaid. Linna üks kõige tuntum vaatamisväärsus on St.Michaeli kirik, mis on rikkalikult kaunistatud. Lisaks soovitame külalised külastada Babeș-Bolyai ülikooli, mis on üks Euroopa vanimatest ülikoolidest.

Ida-Josiaan

Ida-Josiaan on maaliline küla, mis sisaldab ajaloolisi vaatamisväärsusi. Külastage kindlasti Wood Art-ähvardamisloomuuseumi, kus saate näha hämmastavaid puidust loomi. Ida-Josiaan on üks parimaid kohti Rumeenias, kus tunda end ajas tagasi.

Bran Lossi

Kuulsusrikka Dracula lossina tuntud Bran loss on üks kõige külastatumaid paiku Rumeenias. Loss asub üle 2000 meetri kõrgusel merepinnast ning on väga lummav vaatepilt. Tuleb märkida, et lossi kohta, mis on seotud krahv Dracula legendidega, ei ole kindlaid tõendeid tema elu kohta.

Külastage Transilvaaniat

Transilvaania on Rumeenia piirkond, mida tuntakse oma oma lagendike ja kaunite looduslike vaatamisväärsuste poolest. Suurejooneline vaade Rumeenia Alpidele on uskumatu. Lisaks saate külastada ka Transilvaania külasid ja kogeda Rumeenia külalislahkust.

Danube Delta

Danube Delta on Rumeenia suurim veekogu, mis loob selles kauni elupaiga paljudele loomadele, lindudele ja kaladele. Kui olete loodusearmastaja, siis peate selle kindlasti külastama. Saate siin nautida ka öist paadisõitu ja püüda kalu.

Rumeenia toit

Olles juba Rumeenias, pidage meeles, et tulete kokku mitmekesiste roogade ja tänutähtede austajatega ning võite leida end seal juba hästi tuntud Tatarei või nende kohaliku rõõmu pelmeenide poolest.

Mitmekesise Rumeenia köögi üks maitsev roog on karjapraad, mida kindlasti ei tohiks jätta maitsmata. See sisaldab praetud sealiha ja kartuleid, serveeritakse kerge kastmega.
Kui soovite maitsvat Rumeenia õlut, siis proovige kindlasti Ursus Blacki.

Mida teha Rumeenias

Rahvusmuuseum Kunstades

Rahvusmuuseum Kunstades on üks peamisi vaatamisväärsusi Bukarestis, mis räägib Rumeenia ajaloost ja kultuurist. Muuseumis on suur kunstikogu, mis sisaldab Rumeenia silmapaistvate kunstnike töid.

Dracula palee

Dracula palee ehk Bran loss on eriline koht, kus saate näha, kuidas krahv Dracula elas. Tuleb märkida, et päris elus sellist inimest ei olnud, aga legend seob selle palee temaga.

Külastage mõnda Rumeenia lossi

Rumeenia on kuulus oma maaliliste losside poolest. Lossid nagu Peles ja Corvin, on kuulsad oma arhitektuuri, kaunistuste ja ajaloo poolest.

Päikeseloojangu vaatamine Varnasse rannas

Várna rand on Musta mere ilusaim rand, mis on üks kõige põnevamaid ja kuulsamaid kohti Rumeenias. Siin saate nautida imepärast loodust, lainete mängu ja lihtsalt puhata.

Viztalu rahvuspark

Viztalu rahvuspark on suurepärane koht looduse vaatamiseks ja matkamiseks. Siin näete mägesid, raba ja ilusaid järvi.

Nachtklub

Rumeenia ööelu on sageli jõudsalt kuulsaks saanud. Nachtklubid, disko ja õhtud on kaasaegsed ja lõbusad, kindlasti pidage neid külastama.

Romakiud

Kui soovite kogeda Rumeenia kohalikku kultuuri ja traditsioone, siis külastage kindlasti Romakiude. Rumeenia nomadid, kes elavad Transilvaania mägedes, on juba pikka aega tuntud oma käsitööoskuste ja ilusa muusika poolest.

Kuidas valmistuda Rumeenia külastamiseks

Kui palju maksab Rumeenias reisimine?

Rumeenias reisimine on üsna odav. Kuidas palju kulub sõltub teie kulutustest – hotellist, transpordist ja toidust. Ööbimine ja söömine võivad kulutada umbes 40 eurot päevas.

Mida kaasa võtta?

Mida kaasa võtta, oleneb teie vajadustest ja mugavusest. Soovitame võtta kaasa hea lumelaud, hästi läbivad kingad või saapad, päikeseprillid, riided erinevatel ilmastikutingimustel jne.

Kuidas saada Rumeenias internetiühendust?

Võite valida wifi võrgu hotellis, restoranides või kohvikutes. Lisaks võite palkata taskutelefoni, mis maksab umbes 10 eurot päevas ja annab teile internetiühenduse kõikjal.

Kuidas taksoga sõita?

Takso võib olla Rumeenias hilja õhtul ohtlik. Soovitame tellida takso hotelli vastuvõtust või võtta takso, mis kuulub suuremate taksoettevõtete hulka.

Kui kaua peaksite Rumeenias veetma?

Rumeenias on palju vaatamisväärsusi ja võimalusi. Soovitame veeta vähemalt nädal aega, et näha kõiki Rumeenia ilusamaid paiku.

Kokkuvõtteks

Rumeenia on suurepärane koht, kus külastada. Siin saate nautida nii loodust, spaa, ajalugu kui ka ööelu. Rumeenia on üks parimaid kohti, kus proovida uusi toite, näha uusi paiku ja leida uusi sõpru. Kui otsite kohta, kus veeta isiklikud puhkusepäevad, siis saate seda kindlasti teha Rumeenias.

Veel.