Nullkulu

Nullkulu

mida teha ruhnus?

Mida teha Ruhnu saarel – Kogu vajalik info unustamatuks seikluseks

Ruhnu saar tõotab olla justkui paradiis maa peal. Kui otsid kohta, kus saad rahulikult aega veeta ja nautida unustamatuid elamusi, siis Ruhnu on kindlasti üks võimalus. Tegelikkuses on Ruhnu saar rohkem kui see, mida su silmad esmapilgul näevad. See on imeline koht, kus on palju sajandeid vanu kultuuripärandeid ja ilusaid metsikuid randu, mis kindlasti vallutavad sinu südame.

Sellise imelise saare jaoks on olemas üks kuldreegel – planeeri oma reis hoolikalt, et saaksid kõigest maksimaalselt kasu. Seetõttu leidsime, et on mõistlik koostada selleteemaline põhjalik artikkel – nii et oled valmis oma unustamatuks seikluseks Ruhnu saarel!

Kuidas Ruhnule pääseda?

Ruhnu saarele saab järgmistel viisidel – kõigepealt tuleb jõuda Saaremaale ja siis sealt võtta praam (umbes 3 tunni pikkune merereis).

Lennukiga – Air-Baltic pakub mitmeid lennuvariante NB. Lennukiga saab Riia lennujaamast lennata Roomassaaresse ja seejärel võtta praamiga suuna Ruhnule.
Lennukiga – Air-Baltic lennukiga Tallinnast Kuressaarde. Taksoga Kuressaare lennujaamast sadamasse, misjärel liituda parvlaevaga Rundale.

Mida Ruhnu saarel teha?

Kui olete Ruhnu saarele jõudnud, võite rahulikult hingata sisse värsket mereõhku ja nautida selle imelise koha ilu. Aga see on vaid algus – siin on mõned asjad, mida kindlasti Ruhnu saarel teha tasub:

Käi Ruhnu muuseumis – see on väga vajalik, kui tahate mõista, mida kogu see saar pakub. Ruhnu muuseum pakub teile palju teavet saare geograafia ja rikkaliku kultuuripärandi kohta.

Matkamine – Ruhnu saarel on väga kena loodus ja palju erinevaid matkaradasid. Kuidas oleks Matkarada Rõuge Mõnistest Pfadi ja Ööbikuorus Kääpa (2,4 km) või hoopis Raudtee lugu? Või see kütkestav rand, mida Nimetatakse Valipeaks?

Jalgrattamatk – miks mitte sõita jalgrattaga ümber saare ja avastada ilusat saart omal käel? Saarel on ka jalgrataste rent, mis muudab selle tegevuse väga lihtsaks ja mugavaks.

Sukeldumine – Ruhnu saar on uskumatult täis ilusat punast koralli ja mereelu. Kui olete umbes 3 minutit õppinud kasutama AVES sukeldumisoskusi, kvalifitseerute algajate kursusteks.

Kajakisõit – miks mitte rentida kajakk ja sõita ümber saare, et avastada kõik need erinevad rannad ja saare sisemus?

Kuidas Ruhnul liikuda?

Ruhnu saarel on kaks turismindusele suunatud ettevõtet, kes pakuvad turistidele erinevaid võimalusi kohapeal liikuda. Need ettevõtted vastutavad jalgrattarentide, ATV-rentide, maasturite rentide, takso ja muu sarnase eest.

Mida Ruhnul süüa?

Ruhnul on avastamist väärt hulgaliselt kohvikuid ja restorane. Sellele saarele on iseloomulik traditsiooniline kohalik toit, nagu näiteks suitsukala, praekala, värske liha, Köögiviljad, kartulid ja muud samalaadsed toidud.

Kuhu Ruhnul ööbida?

Ruhnu saarel on mitmeid majutuskohti, mis sobivad erinevatele eelarvetele. Tõeline kogemus oleks muidugi kohalikus majutuses ööbida, kus saaksite tõeliselt kogeda Ruhnu saare hõngu. Kuid samuti on saarel olemas ööbimisvõimalused hotellides, kämpingutes, külalistemajades ja muudes sarnastes kohtades.

Mis on kokkuvõtteks öelda?

Ruhnu saar on kahtlemata üks Eesti suurt kurioosumit. Kui otsite uimastavaid seiklusi ja kaunist loodust, siis on see koht, kuhu tasub minna. Meie oleme teile andnud kogu vajaliku teabe, et teie unustamatu seiklus saaks alguse siit. Järgige meie soovitusi ja veenduge ise, kui ilus on Ruhnu saar.

Veel.