Nullkulu

Nullkulu

mida teha prahas?

Mida teha Prahas: Täisväärtuslikuks reisielamuseks

Tšehhi Vabariigi alahinnatud pealinn, Praha, on üks Euroopa kõige romantilisemaid ja kultuuriliselt rikkamaid linnu. Linn on kahtlemata üks populaarseimaid turismisihtkohti Euroopas. Selle ilus arhitektuur, rikkalik ajalugu ja kultuur ning maalilised sillad meelitavad turiste üle aasta. Kuid mida saab selles linnas tegelikult teha ja kus oma reisiga alustada?

Selle artikli eesmärk on anda ülevaade sellest, mida Prahas teha, millised kohad väärt külastamist ning mida proovida, et kogeda täielikku reisi aroomi. Alates ajaloolistest paikadest, kultuuriprogrammist, kõige maitsvamatest toitudest, kuni ööelu meelelahutuseni, see artikkel hõlmab kõike, mida sa peaksid teadma Prahat külastades.

Ajaloolised paigad ning arhitektuur

Praha on tuntud oma rikkaliku ajaloo ning ilusa arhitektuuri poolest. Selle linna igas nurgas on midagi ajaloolist ning huvitavat vaatamist. Kui otsid midagi ajaloolist, siis soovitan külastada Praha lossi ning Karl’i silda. Praha Loss on tõeline pärl, see on üks suurimaid ajaloolisi losse maailmas, ulatudes 70 000 ruutmeetrini, mis muudab selle Eestis peaaegu seitse korda suuremaks. Linnast avanevad kaunid vaated ning saad kõndida läbi ajalooliste ruumide. Karl’i sild on üks tuntumaid vaatamisväärsusi, mis on ehitatud aastal 1357, neljas saksa kujust, ning linnatänavate uhkeim sild, mis ühendavad ühtne linna osad. Silla servades on müüjad, tänavamuusikud ning müügil ka käsitöö, mida tasub kindlasti kaasa osta.

Teine kuulus turismipaik on Praha Astronoomiline kell, mis on maa seitsmes suurim kell. See kell asub Staromestsky’n kesklinnas ning on suur atraktsioon turistidele, kes soovivad näha keskaegset tehnoloogiat ja tornis ilusaid vaateid. Praha vanalinn on ka koht mida peaks külastama, see on linna süda ja rahvarohke, ajaloolised hooned ja uhked katuse paneelid, mis räägivad enam kui kaubanduskeskustes kulunud stiilid. Siin on ka palju tänavakauplejaid, et proovida kõiki tuntud traditsioonilisi toite ning jooke.

Kultuuriprogramm

Kui soovid kogeda Praha kultuurielu, siis turiste köidab armastusega rahvusloome, muuseumid, teatrid ja galeriid, kohalikud kohvikud ning nende kontserdid jne. Selles linnaosas on palju kultuuriprogrammi, mille hulgas on sügav kunstiand, lisaks esinejatele saate ka sellest linnast välja tuua inspiratsiooni. Mõned populaarsed kohad, mida külastada, on rahvusooper ja Rahvusmuuseum, kus on rikkalik kogu selle riigi kunstiajaloost ja kultuurist. Teine populaarne koht on Praha rahvusraamatukogu, mis on oma rahuliku ja rahuliku atmosfääri tõttu väga populaarne.

Maitsvad toidud

Praha on ka toiduparadiis, kus saad proovida linna maitsvamaid toite. Tšehhi Vabariigi rikkalik gurmee ning traditsioonilised toidud ei jäta kedagi ükskõikseks. Tšehhi toidud on väga liharikkad ja riigile traditsiooniliste köögiviljade põhjal, nagu näiteks tatar, kapsas, kartul, redis, porgand ja peet. Siin on võimalus proovida gurmee roogasid nagu seapekk, röstitud sealiha, küpsetatud kartulid, kitsejuust, Böömimaa gulašš ja palju muud. Kuid maitsvad ei ole ainult tasulised restoranid, vaid ka korralikud kohvikud, baarid ja pubid, mis pakuvad erinevaid suupisteid ning jooke.

Ööelu

Praha on tuntud maailma ühe parima nädalavahetuse sihtkohana ning põhjus selleks on linna ööelu. Praha klubite ja stuudiote kultuur on äärmiselt elav ning alati toimub midagi huvitavat. Praha ööklubid on tuntud elektronilise tantsumusiikiga, samuti peetakse siin naeruklubisid ja pubikuid, kus saad veeta lõõgastavat ning meeleolukat aega koos sõpradega.

Kokkuvõte

Praha on kaunis linn, mis annab palju võimalusi turistide külastamiseks. See tšehhiriigi pealinn on täis ajalugu, ilusat arhitektuuri, kultuuritraditsioone ja eelkõige võimalust nautida head toitu ning värvilist ööelu. Soovitame külastada linnaparke ja näha ajaloolisi paiku nagu Praha Loss ja Karl’i sild. Lisaks on kultuurielule pööratud palju tähelepanu, seega ei tohiks jätta külastamata Rahvusmuusemi, rahvusliku teatri etendusi ning palju muud. Eelkõige aga tuleks maitsuaineid proovida ning lasta end kaasa viia linnas asuvas meelelahutuse külluslikus atmosfääris.

Lõpuks on see linn sobiv koht kõigile, kes naudivad elamusi. Praha pakub midagi igale maitsele ning kindlasti võib öelda, et see on Euroopa üks populaarsemaid turismisihtkohti. Seega, kui soovite avastada uut kohta, täis ajalugu ja kultuuri, siis ärge kartke külastada Prahat.

Veel.