Nullkulu

Nullkulu

mida teha porvoos?

” Mida teha Porvoos?” Üks küsimus, mis reisijatel on meeles, kes soovivad külastada Porvoot. Porvoo on ajalooline linn Soome lõunaosas ning on tuntud oma ilusa vanalinna poolest. Siin on mõned asjad, mida Porvoos teha saab.

Uurige välja Porvoo ajalugu.

Porvoo oli Soome esimene pealinn, misjärel jätkas seda Helsingi. Porvoos on palju ajaloolisi paiku, mis meenutavad nende päevade kuhu see kuulus. Porvoo vanalinn on hea koht alguseks, seal saab tutvuda ajalooliste majadega, tutvu kohaliku muuseumidega ja külastada kohalike galeriisid.

Võta ringkäik Ajaloomuuseumis.

Porvoo Ajaloomuuseum asub vanalinnas. Seal tutvustatakse Porvoo ajalugu algusest tänapäevani. Muuseumis on palju väärtuslikke ajaloolisi esemeid ja artefakte, mis pärinevad erinevatest perioodidest. Muuseumi külastades tuleb kindlasti arvestada, et lisaks soome keelele, puudub ingliskeelne giid ja audiogiid.

Külasta kaasaegset kunstigaleriid.

Kaasaegne kunst on Porvoos check lisaks kaunitele vanalinnale. Kaasaegne kunst on esindatud galeriides, kus eksponeeritakse ajutisi näitusi kohalike ja välismaiste kunstnike töödest. Kunstigaleriisse Kummastus tasub kindlasti minna Itäinen Rantakatu 38, Porvoo.

Naudi Soome saunakultuuri.

Soome saunakultuuri ei saa Porvoos külastades unustada. Turismisihtkohana pakub Porvoo külastajale erinevaid saunamaju näiteks Haikko’s Saunas, mis asub Haikko mõisakompleksis. Lisaks mõisakompleksile on saunamajades erinevaid teenuseid pakkuvad kohad.

Söö traditsioonilisi Soome toite.

Porvoo kohalik köök pakub hõrgutavaid Soome toite, mida tasub proovida. Soovitame külastada klassikalisi Soome restorane nagu Zum Beispiel Restaurant & Bar, mis asub Jokikatu 29, Porvoo’s. Kui soovite vaadata uut kohta, siis soovitan No. 18 tapas, mis asub Välikatu 18, Porvoo’s.

Tutvuge Porvoo lilledega.

Porvoo lilled on ilus vaatepilt igal aastaajal erinevate lilledega, mis täidavad linna pesad ja aiad hubaste lõhnadega. Lisaks saab linna kaunistada kevadel kohaliku tulbifestivali ajal. Lilledega tutvumiseks tasub külastada lilledega kaunistatud Punane maja aiad.

Lõpetuseks

Hopeanuoli Park on suurepärane koht piknikuks ja mõnusaks ajaveetmiseks. See asub kesklinnast lühikese bussisõidu kaugusel. Park on kaunilt hooldatud ja selles on palju töökohti, kus saab grillida, mängida ja lõõgastuda. Porvoo on suurepärane koht, kus ametlikult Soome ajalugu ja kaasaegseid mugavusi ühendatakse, võimaldades külastajal selle linnaga igas mõttes tutvuda.

Veel.